• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Srbi bi radije u zatvor, nego rad u javnom interesu

Izvor mondo.rs Izvor Tanjug

Od ukupnog broja prekršajnih predmeta koji se vode protiv građana Srbije, više od trećine završi u Beogradu, kaže Olivera Ristanović, predsednica Prekršajnog suda u Beogradu.

"U Beogradu je problem opterećenost brojem predmeta, u odnosu na ostatak sudova u Srbiji. U odnosu na preostala 44 prekršajna suda, više od trećine prekršajnih predmeta je u Beogradu", rekla je Ristanović za Srpski telegraf.

Prema njenim rečima, najzastupljeniji su prekršaji koji se odnose na dostupnost informacija od javnog značaja, kao i saobraćajni prekršaji.

Možda će vas zanimati

U prethodnoj godini izrečeno je malo kazni rada u javnom interesu jer takva kazna nije dala očekivane rezultate, kaže ona i navodi primer kada je za vreme poplava u Obrenovcu Prekršajni sud u Beogradu u nekih 2.000 predmeta neplaćene novčane kazne zamenio kaznom rada u javnom interesu.

"Od tih 2.000 izrečenih kazni u 680 predmeta potvrđena je odluka. Od tih 680 predmeta samo jedan kažnjeni se javio da ode na rad, ostali su platili novčanu kaznu. Ako pak nisu u mogućnosti da plate novčanu kaznu, radije idu u zatvor, pa mogu komšijama da kažu da su na godišnjem odmoru", rekla je Ristanović.

Prema njenim rečima, malo je slučajeva da neka medijska, javna ličnost, političar dođe i prizna izvršenje prekršaja, prihvati odgovornost i plati kaznu, mada ima i takvih.

"Običan građanin koji jedva sastavlja kraj s krajem prizna prekršaj i zamoli da izrečenu novčanu kaznu plati u više mesecnih rata jer, kako kažu, ne može to da nosi u glavi i želi da završi sa tim", kaže ona.

Ristanović navodi da je Prekršajni sud u Beogradu prošle godine u budžet uneo 1,5 milijardi dinara, a od početka ove godine oko 200 miliona, mada, kako kaže, početak godine nikad nije bio posebno reprezentativa uzorak.

Pročitajte i ovo

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Zlatno doba

Pa normalno kad u zatvoru ima krov nad glavom, hranu, smestaj, ne mora da razmišlja o računima koje nema odakle da plati. A ako radi u javnom interesu,ima da ogladni, da se istroši, a odakle da kupi da jede.

special image