Posle mnogobrojnih poziva, apela, molbi, policija je izašla u susret vlasnicima pasa i dozvolila im da u vreme dok je na snazi zabrana kretanja prošetaju svoje ljubimce, ali ograničeno - u periodu od 20 do 21 sat, i to 20 minuta i najdalje na 200 metara udaljenosti od zgrade u kojoj žive.

Nakon što je policijski čas produžen od 17 časova do 5 ujutru u cilju sprečavanja širenja korona virusa, vlasnici pasa su se zabrinuli za svoje ljubimce, smatrajući da je nehumano da toliko dugo izdrže, a da ne idu u šetnju.

Ministarstvo unutrašnjih poslova izašlo je u susret vlasnicima pasa, ali je ministar Nebojša Stefanović jasno poručio da će ova dozvola biti ukinuta ako bude zloupotreba.

U nedelju uveče, prve večeri kada je data dozvola, vlasnici pasa su uglavnom bili disciplinovani u pojedinim delovima Beograda. Reporteri MONDA (naravno da ne možemo da tvrdimo za celu teritoriju grada) utvrdili su da su se oni ponašali u skladu sa preporukama Ministarstva.

U naselju Banovo brdo dogodio se manji incident. Kada su vlasnici pasa izveli svoje ljubimce napolje, sa jedne od zgrada neko je počeo sa prozora da baca riblje glave(?!).

"Izveo sam psa, u periodu koji je dozvoljen, da ga prošetam u krugu od 200 metara oko zgrade, kako nam je i rečeno. U jednom momentu sa desne ili leve vertikale zgrade, zavisno odakle gledate je palo 4-5 ribljih glava sa iznutricama oko mene. Blago rečeno u tom momentu sam dobio fras i sad izigravam detektiva ovde po zgradi idem od poslednjeg sprata ka dole i gledam ko pravi ribu. Toliko imam da kažem. Mislim da je to opšta nekultura", rekao je za MONDO M.T., koji i sam živi upravo u zgradi odakle su kroz prozor bačenji riblji ostaci.

Šetanje pasa dozvola vlasnicima pasa da šetaju pse u vreme policijskog časa
MONDO/Anja Konstantinović 

Ipak, da nisu svi tako nekulturni u ovoj zgradi govori i to da je ubrzo nakon toga komšinica S.R., koja je takođe izvela svog psa u šetnju, savesno i samoinicijativno pokupila bačene riblje glave i odnela ih u kantu za đubre.