U poslednja 24 sata u Srbiji potvrđeno je još 102 slučaja pozitivnih na korona virus, što je treći dan zaredom da je broj pozitivnih u padu, pa se zbog toga postavlja pitanje o potpunom ukidanju policijskog časa koji je na snazi.
Načelnik Klinike za infektivne i tropske bolesti doktor Goran Stevanović kazao je da će to uslediti nakon detaljne "epidemiološke procene".
"Potrebno je da još par dana imamo ovakav odnos procenata zaraženih u odnosu na broj testirani, odnosno da taj procenat bude manji od pet posto, a da to daje uslove za ukidanje policijskog časa - odnosno ublažavanje mera", naveo je Stevanović.
Vlada Srbije od početka naredne nedelje "opušta" pojedine mere, poput gradskog prevoza ili rada kafića, ali policijski čas (od 18 do 5 ujutru) ostaje na snazi.
"Ako se ovakav trend nastavi u nedelju-dve, možemo se nadati okončanju svih ovih mera. Moramo da i pored toga poštujemo preventivne mere i socijalno distanciranje", naveo je Goran Stevanović na početku svog obraćanja.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću