Portparol tužilaštva Jelena Lazarević rekla je za Tanjug da su još u toku veštačenja kako bi se utvrdio uzrok požara.

Tužilaštvo je, postupajući po tom predmetu, 14. aprila, na dan požara, donelo naredbu da se izvrši veštačenje, rečeno je ranije Tanjugu u pisnom odgovoru iz tužilaštva.

"Dana 24. aprila poslat je zahtev Policijskoj upravi u Jagodini da se utvrdi vreme registracije vozila, zbog tehničke ispravnosti, na kojem je izbio požar i proširio se na ostala vozila, kao i sve popravke na ovom vozilu tokom 2020. godine", stoji u tom odgovoru.

Požar je izbio 14. aprila u 17.15 sati u odvojenom garažnom objektu. Niko nije povređen, a požar je gasilo 11 vatrogasaca spasilaca sa devet vatrogasnih vozila.

Direktor Doma zdravlja dr Drako Miletić rekao je za Tanjug posle požara da je reč o vozilima Doma zdravlja koja su služila za prevoz pacijenata na hemodijalizu u Ćupriju, Službe za patronažu i palijativnu negu, apoteke, filijale Fonda zdravstvenog osiguranja...

Vozila nisu bila kasko osigurana, dodao je Miletić.

Miletić je istakao da je požar izbio nakon što se zapalilo jedno vozilo kojim su se prevozili bolesnici na hemodijalizu na Odelenje Opšte bolnice u Ćupriji.

"Dva minuta nakon što ga je vozač parkirao i ugasio, izbio je požar i munjevitom brzinom se proširio na ostala vozila", objasnio je Miletić.

S obzirom da je uništen skoro ceo vozni park, ostalo je samo pet vozila, koja tog trenutka nisu bila u garaži već na terenu, Domu zdravlja su u pomoć priskočili domovi zdravlja u Svilajncu i Rekovcu i Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, koje je ustupilo vozilo Gerontološkog centra u Jagodini.

Iako je požar bio katastrofalan, puno vatre i gustog crnog dima od automobilski guma koje su gorela, čule su se i detonacije od pucanja rezervaora sa gorivom, zahvaljujucu brzoj intervenciji vatrogasaca - spasilaca, vatra nije došla ni do jednog okolnog stambenog objekta, objekata bolnice i crkve, koja je neposredno uz bolnicu.

Šteta je, nezvanično, veća od 300.000 evra.