"Kolege nemaju dovoljno informacija, ali uvek poštujem mišljenja lekara. Svako je dobrodošao da nam pomogne....Mene su postavili u Krizni štab zaključkom Vlade i jedino Vlada moze da me razreši", kazao je Kon.

On je istakao da Krizni štab broji 40 ljudi.

"Od tog broja samo nas deset smo iz medicinske struke. Ljudi moraju da znaju da postoji diktat ekonomije i da smo popuštanje mera jednostavno morali da obezbedimo, jer bismo u suprotnom kao društvo bili u problemima zbog zastoja ekonomije", kazao je Kon.

U boljem lečenju pacijenata koji su se našli na respiratoru Kon ističe upotrebu deksametazona.

"Činjenica da respiratori u određenom procentu čuvaju živote. Verujem da će rezultati biti bolji" kazao je Kon.

Članica Kriznog štaba dr Darija Kisić Tepavčević ocenila je juče da svako ima pravo na svoje mišljenje i podsetila da u Srbiji ima 33 hiljade lekara a da među 350 potpisnika nije videla nijednog koji ima kompetencije kada su zarazne bolesti u pitanju.

Lekari iza otvorenog pisma zahtevaju da se formira novi Krizni štab i u pismu navode da su se odlučili za javno istupanje "jer ne vide drugo rešenje za javno-zdravstvenu katastrofu u kojoj se naša država nalazi“, povodom epidemije korona virusa, kao i da ih na to obavezuje i Hipokratova zakletva i opšta etika.

"Potpuno popuštanje protivepidemijskih mera u predizbornom periodu (mitinzi, utakmice, turniri, proslave) dovelo je do gubitka kontrole nad epidemiološkom situacijom i to se nikako ne može opravdati stručnim motivima“, ocenili su oni.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.