Iako to može da ima loše ekonomske posledice, prva naredna epidemiološka mera, za koju se zalažu i članovi Kriznog štaba, moglo bi da bude novo ograničavanje rada ugostiteljskih objekata do 20 sati.

Članovi Kriznog štaba još razmatraju da li bi takva mera trebalo da važi za celu zemlju, ili samo za najveća potencijalna žarišta - Beograd, Kragujevac, Valjevo i još neka mesta gde se registruje porast broja inficiranih.  

Profesor doktor Branislav Tiodorović , epidemiolog i član Kriznog štaba, nema dilemu u kojem pravcu bi dalje trebalo delovati:

“Problem je što ima onih koji ne poštuju mere, ali i sa ma kontrola tih mera. Još nije trenutak da se uvede policijski čas, jer spadamo u tri zemlje koje imaju najnižu stopu inficiranih na 100.000 slučajeva”, rekao je.

On kaže da većinu novoobolelih u Srbiji čine ljudi od 20 do 40 godina starosti, koji predstavljaju rizik za sve starije u svom okruženju.

U Beogradu je popunjeno već 70 odsto kapaciteta kovid-bolnica, iako se od nedelje koristi i privremena bolnica u “Areni”.

U KBC Bežanijska kosa utrostručen je broj pregleda, a samo u ovom kovid centru je 236 pacijenata sa kovidom.

U Dečjoj bolnici KBC Dragiša Mišović na lečenju je i beba starosti pet meseci.

(Mondo/Novosti)

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU