• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dragić: Dinkić izmislio aferu "pancir"

Vlasnik firme za proizvodnju vojne opreme iz Zrenjanina Mile Dragić izjavio je da je Mlađan Dinkić aferu "Pancir" da bi uzeo vojnu imovinu procenjenu na 25 milijardi dolara i da bi skrenuo pažnju javnosti sa tada aktuelnih problema u vezi sa Nacionalnom štedionicom.

Vlasnik firme za proizvodnju vojne opreme iz Zrenjanina Mile Dragić izjavio je danas da je ministar Mlađan Dinkić 2005. godne izmislio aferu "Pancir" da bi uzeo vojnu imovinu procenjenu na 25 milijardi dolara i da bi skrenuo pažnju javnosti sa tada aktuelnih problema u vezi sa Nacionalnom štedionicom.

"Tadašnji ministar finansija Dinkić hteo je da svog čoveka Aleksandra Radovića zaduži za upravljanje i prodaju vojne imovine čemu se usprotiovio (tadašnji ministar odbrane i prvooptuženi u aferi 'pancir') Prvoslav Davinić. Budući veoma sujetan čovek, Dinkić je krenuo da ruši Davinića, nameštajući mu afere 'Pancir' i 'Satelit'", kazao je Dragić na konferenciji za novinare.

Dragić, prema kome je sudski postupak razdvojen od suđenja Daviniću i još dvojici oficira pa mu se sudi u Opštinskom sudu u Zrenjaninu za krivično delo prevare, apelovao je na javnost da mu pomogne u odbrani "kako bi sprao ljagu sa svog imena", pošto kako je rekao, "sud radi pod političkim uticanjem".

"Nemam čega da se stidim. Pravno sam nevin i čist", naveo je on, podsećajući da je zbog afere "pancir" u njegovoj firmi 30.000 ljudi ostalo bez posla, pošto su zbog ljage nanete i njemu i firmi mnoge strane države i vlade sa kojima je sarađivao otkazale dugogodišnju saradnju.
Njegovi branioci, Vladan Batić i Vladimir Horovic saopštili su da su predsednici Vrhovnog suda Srbije uputili zahtev za optičko snimanje suđenja Dragiću, dok su zahtev za audio snimanje procesa podneli predsedniku Opštiskog suda u Zrenjaninu.

"Očekujemo pozitivan odgovor na naše zahteve, jer javnost mora da vidi koji dokazi protiv Dragića postoje, jer mi tvrdimo da dokazi ne postoje", naveo je Horovic i napomenuo da bi optičko snimanje omogućilo da se više ne sudi po političkoj volji već po činjenicama.

Prema rečima Batića, Dragić će na tom suđenju objasniti ono što ne može na konferenciji za novinare, a to je "sprega čoveka u vrhu vlasti i vodećih tajkuna u zemlji".

Dragićevi branioci podsetili su na hronologiju procesa "pancir", koji traje već skoro četiri godine, podsećajući da je tužilaštvo dva puta menjalo pravnu kvalifikaciju dela, od davanja mita, preko zloupotrebe službenog položaja do krivičnog dela prevara u pokušaju za koju je sada optužen.

Dragić je uhapšen početkom septembra 2005. godine i u pritvoru je proveo dva meseca.

Na početku suđenja u Vojnom odeljenju Okružnog suda u Beogradu u oktobru prošle godine, prema Dragiću je postupak razdvojen i prosleđen Opštinskom sudu u Zrenjaninu.

Prema stavu sudskog veća, krivično delo po mestu izvršenja, kao i zbog toga što Dragić nema status vojnog lica, ni mesno ni funkcionalno ne spada u nadležnost Vojnog odeljenja Okružnog suda.

Inače, suđenje Daviniću i dvojici oficira vojske SCG - Jovici Vučkoviću i Milunu Kokanoviću - zbog zloupotrebe službenog položaja danas je odloženo za sutra zbog sprečenosti predsednika sudskog veća Dragana Mirkovića da dođe na pretres.

Davinić, general-major Kokanović i pukovnik Vučković, optuženi su da su zloupotrebili službeni položaj sklapanjem ugovora štetnog po državu, vrednog 176 miliona evra, između firme za proizvodnju vojne opreme "Mile Dragić" i Vojske SCG 2005. godine.

Ugovori su potpisani 25. avgusta 2005. godine, ali ih je Savet ministara SCG poništio ubrzo po izbijanju afere.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image