Dozvole za rekreativni ribolov prema odluci Ministarstva zaštite životne sredine koštaće od 600 do 10.000 dinara. Vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 7.000 dinara, a stariji od 65 godina odnosno žene i lica sa telesnim oštećenjima od 60 do 80 procenata plaćaju 3.500 dinara.
Godišnja dozvola za osobe sa telesnim oštećenjem većim od 80 odsto, zatim za lica koji imaju potpuni gubitak radne sposobnosti, vojne i civilne invalide rata sa telesnim oštećenjem od 60 i više procenata i lica mlađa od 18 godina koštaće 600 dinara.
Rekreativni ribolov na ribarskom području u zaštićenom području svi će plaćati 4.000 dinara.
Izuzetak su zaštićena područja i parkovi prirode "Sićevačka klisura" i "Ponjavica", specijalni rezervati prirode "Ritovi donjeg Potisja" i "Jerma", zaštićeno stanište "Bara Trskovača" i predeo izuzetnih odlika "Karaš-Nera" gde će ribolovci morati da izdvoje 2.000 dinara za dozvolu.
Za zaštićena područja Palića i Ludaškog jezera dozvola košta 2.500 dinara, za park prirode Zlatibor i Radan 3.000 dinara, a pecanje u nacionalnom parku Tara iznosiće 4.500 dinara.
U zaštićenim područjima Đerdapa, Gornjeg Podunavlja, Karađorđeva, Stare Tise, Obedske bare, Bačkotopolske doline i Uvca rekreativni ribolov će se plaćati 5.000 dinara. U parku prirode Stara planina dozvola košta 6.000 dinara, a u predelu izuzetnih odlika reke Gradac 10.000 dinara.
Pravilnikom je propisano da dnevne dozvole za pecanje na ribolovnim područjima koštaju 1.000 dinara, a višednevne 2.000 dinara.
(Mondo)
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina