Beogradska policija uhapsila je Nebojšu K. (31) zbog pokušaja ubistva i nedozvoljenog držanja oružja i eksploziva, saopšteno je iz MUP-a Srbije.

Uhapšeni se dovodi u vezu sa podmetanjem eksploziva velike razorne moći ispod automobila "maserati", u vlasništvu Ivana Pavlovića, 13. jula u javnoj garaži u ulici Dragoslava Jovanovića u Beogradu.

Osumnjičenom Nebojši K. je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će uz krivičnu prijavu biti priveden istražnom sudiji Okružnog suda u Beogradu.

Mediji su 16. jula javili da je Ivan Pavlović, zajedno sa još trojicom muškaraca, uhapšen zbog šverca droge, nedozvoljenog držanja oružja i eksploziva kao i zbog falsifikovanja isprava.

Dan kasnije Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal podnelo je zahtev za sprovođenje istrage protiv iste grupe, u kojem se navodi da je Pavlović osumnjičen kao organizator.

Pripadnici te grupe se terete da su u Argentini u Brazilu kupovali kokain, švercovali ga u luke u Italiji, Belgiji i Holandiji, odakle su ga dalje prodavali po Evropi.

(Beta)