![](/img/placeholders/placeholder-mondo.png)
Mnogi građani Srbije su nakon odmora i produženog vikenda danas počeli da rade.
Naime, pravoslavni vernici u Srbiji imali su za ovogoišnje i vaskršnje i prvomajske praznike pet neradnih dana, od petka, 30. aprila do srede, 4. maja.
U kalendar vrlo pažljivo gledaju i đaci, jer im praznici često donose male raspuste. Prema kalendaru Ministarstva prosvete, prolećni odmor za đake počinje 30. aprila i završava se 9. maja.
Mnogi koji su se vratili na posao, pitaju se kada će nanovo biti neki neradni dani. Iako je tek manje od pola godine, ostaće razočarani, jer ćemo do 31. decembra imati još samo jedan neradni dan.
Naime, biće to Dan primirja u Prvom svetskom ratu, koji se obeležava 11. novembra, što je ove godine četvrtak, i tada je i poslednji neradni dan u ovoj godini.
Sledeći slobodni dani su tek naredne 2022. i to prvo za Novu godinu kada su prvi i drugi januar zvanično neradni dani, a zatim za Božić 7. januara, dok se 27. januara slavi Sveti Sava, ali radno.
Kao i inače, tokom leta nema slobodnih dana, pa tada mnogi koriste svoje godišnje odmore. Po svemu sudeći ove godine ćemo moći na letovanje pod posebnim uslovima, a rezervacije za odlazak na more uveliko su počele.
(MONDO)
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"