• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Tomica: Dao bih ostavku da je premijer tražio

Ministar zdravlja Srbije Tomica Milosavljević izjavio je danas da bi, posle nedavne operacije u Nemačkoj, podneo ostavku na ministarsku funkciju da je to od njega tražio premijer Mirko Cvetković.

Milosavljević je gostujući na Radio-televiziji B92 izrazio uverenje da niko u Srbiji nije povređen time što je ministar zdravlja operisao kičmu manje invazivnom metodom u drugoj zemlji i da bi podneo ostavku na tu funkciju da je to od njega tražio predsednik Vlade Mirko Cvetković.

"Potpuno sam uveren da nisam nikog svojim gestom uvredio. Ja nisam tu operaciju planirao unapred. Ostajem na mestu ministra jer predsednik Vlade razume moje razloge, podneo bih ostavku da je on to tražio", kazao je on.

Prema rečima Milosavljevića, minimalno invazivni postupci u operacijama ne mogu u Srbiji da se uvedu istim tempom kao u Nemačkoj.

Milosavljević je naveo da je ostavka najlakši način da se izađe iz posla i da je uveren da pravilno postupa jer to neće uraditi.

"Ostajem u srpskom blatu jer to blato moramo da počistimo. Dobio sam mnogo pisama i poruka podrške u kojima se kaže da je neprimerena hajka na ministra koji ima rezultat", dodao je Milosavljević i podsetio da je Srbija zemlja u kojoj se najmanje izdvaja po stanovniku za zdravstveni sistem.

Milosavljević je pre dve sedmice operisan u Nemačkoj, zbog diskus hernije.

Ministar zdravlja je obećao da će učiniti sve što od njega zavisi da takva operacija i druge intervencije koje su minimalno invazivne budu što pre uvedene ne samo u Institutu za neurohirurgiju već i drugim ustanovama u Srbiji.

On je podsetio da je 2005. godine u Srbiji Zakonom o zdravstvenoj zaštiti predviđeno uvođenje novih zdravstvenih tehnologija i metoda za lečenje.

Prema njegovim rečima, uvedeno je 520 novih procedura u različitim ustanovama Srbije, kao i 204 nove metode u tercijarnim ustanovama, odnosno kliničkim centrima, Institutima, klinikama. Međutim, kazao je, najveća odgovornost za uvođenje novih metoda na direktorima klinika i stručnim savetima.

Milosavljević je dodao da se minimalno invazivni postuci ne mogu uvesti brzinom kao u Nemačkoj, ističući da je to ozbiljan posao, za koji je potrebno vreme.

Na pitanje koliko je koštala intervencija u Nemačkoj, Milosavljević je kazao da je cena operacije diskus hernije za nekiliko dana boravka u toj bolnici između 10.000 i 15.000 evra, a da su se lekari te klinike odrekli honorara i naplatili samo „nužan deo troška“, pa je cena bila dva ili tri puta manja.

(agencije/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image