• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

MAJOR POLICIJE UPOZORAVA GRAĐANE Ne šetajte ni slučajno pored reka, može doći do izlivanja i velikih problema!

Autor Katarina Saičić

Vreme praćeno grmljavinom, gradom i obilnim padavinama, poslednjih dana pravi kritične situacije na čitavoj teritoriji naše zemlje. Major policije Miloš Milenković apeluje: „Ne šetajte i ne pravite slike pored vodotokova gde preti izlivanje reke.

 Major policije Miloš Milenković Izvor: K1 televizija/ Printscreen

On je istakao, gostujući u emisiji "Uranak" na televiziji K1, da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Sektora za vanredne situacije, zbog poplava tokom protekle noći, na teritoriji Kruševca, Čačka i Jagodine, evakuisali ukupno 19 osoba. Vanredna situacija proglašena je u ukupno 21 opštini.

Mnogo evakuisanih

"Kritična situacija je u nekoliko lokalnih samouprava pomoravskog okruga, grad Jagodina, opštine Ćuprija, Despotovac, Rekovac, gde smo imali preko 58 intervencija, crpljenja vode u toku jučerašnjeg dana. Takođe, u Čačku je juče bilo prijavljeno preko 200 domaćinstava, gde su imali problema sa vodom. Zaječarski okrug, teritorija opštine Sokobanja i Boljevac, tu je i danas nastavljeno crpljenje vode. Od 26. maja, kada su počeli ovi ekstremni vremenski uslovi, do danas, proglašena je 21 vanredna situacija na teritoriji cele Srbije. Uspešno smo evakuisali 74 lica, a samo u toku jučerašnjeg dana, evakuisano je 19 lica sa ugroženog područja" kaže major Milenković i dodaje da mnogo znače upozorenja Republičkog Hidrometeorološkog zavoda Srbije.

Izvor: Facebook/printscreen/Drago Relota

Iako se u naredna dva dana ne predviđaju obilne padavine, major Milenković stiče da je zemlja izuzetno natopljena i ne zna koliko može da primi još količine kiše

"Sama informacija koje dobijemo sa terena, ukazuje na to da je zemlja izuzetno natopljena i pitanje je koliki su kapaciteti da može da primi dodatnu količinu padavina".

Major Milenković objašnjava i na koji način građani mogu da saniraju štetu koja je nastala usled vremenskih nepogoda

Izvor: Rina

"Jako je bitno da lokalna samouprava u zakonskom roku formira komisiju za saniranje štete, a potom građani, istim tim komisijama uz određenu papirologiju prijavljuju štetu. Nakon toga, komisija izlazi na teren, kako bi utvrdila stvarnost štete i kasnije kroz upravne poslove se nadoknađuje šteta".

Preventivne mere u slučaju obilnih padavina

"Ako znaju da će doći do izlivanja, građani se savetuju da prate upozorenja nadležnih institucija i da eventualno sa par džakova obezbede prostor i spreče ulazak vode u prostorije. Ako imaju više etaže, ukoliko je voda ušla u dvorište, trebalo bi da se popnu na višu etažu, obavezno da isključe snabdevanje električnom energijom i ono što je jako bitno, ako su u opasnosti da pozovu 193. Ne treba čekati. Kako bismo zaštitili naše građane, znamo da je era društvenih mreža, ali nemojte da šetate pored vodotokova, gde preti izlivanje i da pravite snimke ili slike, idite što dalje od takvih kritičnih tačaka, kako ne bi došlo do ugrožavanja ljudskih života", zaključio je major Miloš Milenković u emisiji „Uranak" na televiziji K1.

(MONDO/K1)

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image