• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Maloletnicima zabrana ulaska u kockarnice

Direktor Uprave za igre na sreću Zoran Jadžić izjavio da očekuje da će izmenama Zakona o igrama na sreću maloletnicima biti zabranjen ulazak u kockarnice, koje će morati da budu udaljene bar 200 metara od osnovnih i srednjih škola

Zakonom o igrama na sreću, usvojenim 2004. godine, maloletnicima je bilo zabranjeno samo da učestvuju u igrama na sreću, a minimalna udaljenost igraonica od škola bila je ograničena na 150 metara.

Jadžić je, na konferenciji o uporednim zakonskim okvirima za igre na sreću u zemljama bivše Jugoslavije, rekao da očekuje da izmene zakona budu usvojene u oktobru.

Ubuduće će, kako je objasnio Jadžić, vlasnici igraonica mesečno plaćati naknadu od 25 evra po automatu, umesto dosadašnjih 180 evra godišnje, što će omogućiti redovne mesečne prihode republičkog budžeta.

Zakonskim izmenama biće zabranjeno priređivanje posebnih igara na sreću duže od 18 sati dnevno, biće sa četiri na dve smanjen broj nagradnih igara koje pravna lica i preduzetnici mogu godišnje da priređuju, a trajanje nagradne igre će se ograničiti na 60 dana.

Naknada za priređivanje nagradne igre biće povećana sa 20 odsto na
25 odsto od ukupne vrednosti nagradnog fonda.

"Desetostruko se povećava najniži iznos novčane kazne za prekršaje tako da će za pravna lica donja granica biti uvećana sa 10.000 na 100.000 dinara, a za odgovorna lica sa 500 na 5.000 dinara", istakao je Jadžić.

On je najavio da će u Upravi za igre na sreću biti zaposleno više kontrolora, što je uslov da se suzbije siva zona priređivanja igara na sreću.

Prihodi od igara na sreću od januara do kraja avgusta ove godine su, kako je rekao Jadžić, bili rekordni i iznosili su 3,3 milijarde dinara, što je za 5,8 odsto više nego u istom periodu 2009. godine.

Od ukupnih prihoda od igara na sreću 60 odsto su prihodi budžeta Srbije, a 40 odsto se koristi za finansiranje Crvenog krsta Srbije i drugih socijalno-humanitarnih organizacija i ustanova.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image