Sinoć oko 19.30 časova u Komovskoj ulici jedna ženska osoba je ubodena nožem i tom prilikom zadobila je površinsku povredu i prevezena je do VMA.

Oko 19.20 časova u saobraćajnom udesu u Bulevaru Zorana Đinđića četiri osobe su lakše povređene i nisu ni vožene u zdravstvenu ustanovu.

U saobraćajnom udesu na novom novosadskom putu povređen je 35-godišnji muškarac, koji se nalazio na mestu suvozača, a zadobio je oguljotinu lakta i prebačen je na KBC Bežanijska Kosa.

Hitna pomoć je za 24 sata obavila 223 intervencija i 57 na javnom mestu, rekla je dr Macura, navodeći da su se najčešće javljali hronični bolesnici, astmatičari i srčani.

Dr Macura je savetovala da je po ustajanju iz kreveta ujutro potrebno posvetiti sebi 15 do 20 minuta, popiti čaj ili kafu, biti oprezan u vožnji.

Ona je preporučila i unošenje vitamina u organizam i šetnju, a hroničnim bolesnicima uobičajenu terapiju.

(Tanjug)