IMATE PRIČU? Javite nam se.

Đenova: Hitan postupak za srpske huligane?

Tužilaštvo traži da se osmorici srpskih navijača, uhapšenih posle nereda na utakmici fudbalskih reprezentacija sudi po hitnom postupku, "jer je njihova krivica očigledna".

Sudija Mauricio De Mateis, koji treba da donese odluku da li će se osmorici navijača, među kojima je i Ivan Bogdanov, suditi po hitnom postupku, nije želeo da kaže da li će ona biti usvojena ili odbačena.

Tužiteljka Kristina Kamajori, zadužena za istragu o tom slučaju zatražila je poseban postupak, koji se sprovodi kada su dokazi da je krivično delo počinjeno očigledni, javili su u ponedeljak italijanski mediji.

Četiri srpska navijača, među kojima je i Ivan Bogdanov (30), optuženi su za niz krivičnih dela, uključujući uništavanje imovine, nanošenje povreda, pružanje otpora službenom licu i posedovanje i korišćenje opasnih predmeta, i mogli bi da budu osuđeni na tri do 15 godina zatvora.

Ostala četvorica uhapšenih navijača, optuženi su za manje ozbiljne prekršaje.

Utakmica između fudbalskih reprezentacija Italije i Srbije u Đenovi, 12. oktobra, u kvalifikacijama za EP 2012. godine, prekinuta je posle samo šest minuta igre zbog nereda koje su srpski navijači pravili na stadionu "Luiđi Feraris".

Utakmica je i počela sa nešto više od 35 minuta zakašnjenja zato što su srpski huligani, kojih je u Đenovi bilo oko 2.000, pre meča zapalili nekoliko baklji, bacali dimne bombe i napali golmana Vladimira Stojkovića.

Huligani iz Srbije su se i posle utakmice sukobili sa policijom, koja je tada uhapsila 17 osoba.

Evropska fudbalska unija (UEFA) je registrovala utakmicu službenim rezultatom 3:0, kaznila Srbiju jednom utakmicom bez prisustva publike i jednom uslovno, a Fudbalski savez kažnjen je sa 120.000 evra.