Sezona godišnjih odmora je u toku i dosta naših turista trenutno letuje na moru, jezerima, planinama ili nekim manjim kupalištima. Veliki broj naših ljudi odlazi u Grčku, a na pola puta do Soluna neki od njih često odmaraju i u Vladičinom Hanu, opštini u južnoj Srbiji koja ima prelepe predele, manastire, crkve, gradski bazen, a nalazi se nedaleko i od Vlasinskog jezera.
Ovaj grad od Niša je udaljen 85 kilometara i na 30 kilometara od Vranja. Zanimljivo je da je podjednako udaljen od Beograda i Soluna - na 320 kilometara od oba grada i zato je idealno mesto za odmor za putnike. Turistima u ovom delu naše zemlje su interesantne i planina Kukavica, Bulino jezero, Jovačka jezera i ostala kulturna dobra. Za ljubitelje bazena tu je gradski bazen gde celodnevna karta košta 300 dinara za odrasle, dok je poludnevna posle 15 sati upola manje. Deca do sedam godina ne plaćaju ulaz.
Meštani kažu da je bazen tokom leta mesto okupljanja kupača iz Hana, ali i Leskovca, Surdulice, Bujanovca, Trgovišta, Vlasotinca, Vranja pa čak i Niša. Omladina u večernjim satima na ovom mestu organizuje i razne žurke.
Cena smeštaja od 2.900 dinara
Istraživali smo koje su cene smeštaja u ovom gradu. Sudeći prema cenama na Bukingu cena po noći u apartmanima kreće se od 2.900 dinara pa naviše. Inače, zaštitni znak Vladičinog Hrana je gvozdeni most koji su izgradili srpski, austrijski i italijanski inženjeri i radnici 1910. godine. Most spaja levu i desnu obalu Južne Morave. Drugi simbol grada je Park oslobođenja s Krstom gde se meštani okupljanju na Badnji dan i Vidovdan kada se seče i slavski kolač.
"Najupečatljivije obeležje parka je krst izrađen od hrastovog drveta koje, po predanju, postoji 'od vek i svet' i predstavlja svetilište i vrstu orijentira. Spomenik žrtvama fašističkog terora u Drugom svetskom ratu nalazi se na uzvišenju, u gradskom naselju Kula i podignut je 1972. godine. Iz podnožja spomenika pruža se prelep pogled na grad i okolinu, pa je omiljeno izletište i igralište dece", navodi se na sajtu opštine Vladičin Han.
U ovom gradu pored smeštajnih kapaciteta ima i dosta ugostiteljskih objekata i kafana. Imajući uvid u cenovnik jedne videli smo da pljeskavica od 125 grama košta 150 dinara, dok gurmanska koja je duplo teža iznosi 400 dinara. U jelovniku se nalaze i svinjski ražnjići koji koštaju 700 dinara, džigerica u skrami 500 dinara, deset ćevapa je 400 dinara, dok je kajmak 120 dinara 50 grama.
BONUS VIDEO:
(Kurir/Mondo/A.V.)
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina
Zvezdin Amerikanac hitno reagovao na pomen otkaza Sferopulosu: Šuter crveno-belih se oglasio na Instagramu
Igrao za Zvezdu i rekao najskuplje "ne" u istoriji evro-košarke! Jedan čovek mu se sada smeje zbog 12 miliona
Svetislav Pešić dobio dva strašna pojačanja: Još jača Srbija napada Dansku u Beogradu!