Veće za ratne zločine Apelacionog suda potvrdilo je kazne od tri godine zatvora izrečene Miloradu Laziću i Nikoli Konjeviću, i kaznu od dve godine Marku Maruniću za ratni zločin nad zarobljenicima, a ukinulo oslobađajuću presudu Perici Đakoviću.

Njima je presuda izrečena 2010. godine pred Odeljenjem za ratne zločine Višeg suda u Beogradu. Bili su optuženi da su, kao pripadnici Teritorijalne odbrane i rezervnog sastava milicije, od 3. do 9. septembra 1991. godine u Medaku nečovečno postupali prema oštećenom A.A.

Po oceni Apelacionog suda, prvostepena presuda u oslobađajućem delu sadrži bitnu povredu odredbi krivičnog postupka jer nisu dati razlozi o činjenicama koje se odnose na radnje nečovečnog i okrutnog postupanja za koje je optužen Đaković.

U obrazloženju oslobađajuće presude, kako navodi Apelacioni sud, nisu dati jasni i argumentovani razlozi da radnjama Perice Đakovića nije nastupila neka od zabranjenih posledica.

(Beta)