• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ilić: Objedinjavanje telefonije i interneta

Ministar za kapitalna investicije Srbije Velimir Ilić izjavio je da će izmene Zakona o telekomunikacijama ponovo omogućiti telekomunikacionim kompanijama da objedine poslovanja sa fiksnom i mobilnom telefonijom i internetom.

Ministar za kapitalna investicije Srbije Velimir Ilić izjavio je da će izmene Zakona o telekomunikacijama ponovo omogućiti telekomunikacionim kompanijama da objedine poslovanja sa fiksnom i mobilnom telefonijom i internetom.

On je obrazlažući predložene izmene u Skupštini Srbije naveo da su one "suštinske" i da će omogućiti efikasniji rad, ističući da bi Srbija trebalo da se pripremi za privatizaciju telekomunikacionog sistema.

Ilić je rekao da je po Zakonu iz 2003. godine donet akcioni plan da se podele mobilna, fiksna telefonija i internet, ali da se u praksi pokazalo da su dve telefonije počele da se približavaju, kao i da da se povećava obim usluga interneta. "Mobilna telefonija je postala izuzetno profitabilna i bez objedinjavanja, fiksna ne bi mogla da opstane, dok je internet još neprofitabilan", rekao je ministar ističući da nakon usvajanja izmena operateri neće morati da preregistruju preduzeća, odnosno da se ne prave tri posebna.

Na srpskom tržištu trenutno jedino Telekom Srbije nudi usluge fiksne telefonije, a prema važećem Zakonu o telekomunikacijama bio je obavezan da razdvoji poslovanje dve vrste telefonije i interneta u zasebna preduzeća.

U raspravi koja je usledila, poslanici su najmanje govorili o predloženim izmenama, a poslanici Srpske radikalne stranke (SRS) i G17 plus su se medjusobno optuživali o kriminalnim radnjama i raznim malverzacijama u javnim preduzećima, a posebno o poslednjoj aferi u kojoj je glavni akter predsednik Trgovinskog suda Goran Kljajević.

Poslanik SRS Aleksandar Vučić je za malverzacije prozvao čelnike Demokratske stranke (DS) i G17 plus, nakon čega su predstavnici G 17 plus oštro reagovali i optužili radikale da su oni, zajedno sa DS, omogućili izbor Kljajevića za predsednika Trgovinskog suda.

Zoran Krasić iz SRS je rekao da je Kljajevića izabrao DOS na urgenciju tadašnjeg šefa poslaničke grupe Čedomira Jovanović, a na nalog Dušana Petrovića, kao i da je na preko G 17 plus u velikom personalnom veću sprečeno razrešenje tog sudije.

Zbog uzavrele rasprave predsedavajući je u jednom trenutku odredio desetominutnu pauzu, ali je oštra polemika nastavljena. Poslanici te dve stranke su nastavili da se medjusobno optužuju za razne korupcionaške afere, a posebno za povezanost sa Bogoljubom Karićem.

Željko Ivanji iz G 17 plus je rekao da se još 2000. godine sukobljavao sa Kljajevićem, a da je Mobtelu 1994. godine, kada je osnovan dat monopol na isključivo pravo obavljanja mobilne telefonije na 20 godina.

Dodao je da je odlukom vlade koju je potpisao Vojislav Šešelj 1997.
godine Kariću dato pravo na 13 odsto u Telekomu onog časa kada se ona izdvoji kao posebno pravno lice.

Ljiljana Nestorović iz poslaničke grupe "Za evropsku Srbiju" je rekla da država u poslednjih 11 godina nije ulagala u Mobel i da je to preduzeće plaćalo porez državi. Ona je ocenila da postoje dvostruki aršini u tretmanu Karića i Milana Beka koji je učestovao u prodaji Telekoma, a istakla je i da država štiti biznismena Miroslava Miškovića.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image