Slušaj vest

Prizrenska ulica u Beogradu je nakon radova otvorena za saobraćaj, ali novi znakovi koji su postavljeni u toj ulici, sada zbunjuju vozače. Instruktor vožnje Vladimir Toma je odmah istakao da ovaj znak kod nas u saobraćaju ne postoji, ali da može da pretpostavi šta je upravljač puta hteo da nam signalizira.

"Ovde imamo jednu nestandardnu situaciju za naše uslove u saobraćaju. Ovde imamo u levoj saobraćajnoj traci oznake koje pokazuju da se ide levo i ispred toga dve oznake za levo i desno, to ne možemo objasniti jer ne postoji takav znak kod nas", rekao je Toma i dodao:

"Pretpostavka je da je upravljač puta nama hteo da signalizira da na sledećoj raskrsnici, odnosno da nam da znak na vreme, da se iz te trake može ići levo i desno. U srednjoj traci stoji znak da se u ovom delu raskrsnice može skrenuti levo, a na sledećoj raskrsnici da može da se ide samo desno. Ovo dovodi vozače u zabunu, jer na prvoj raskrsnici oni imaju signalizaciju koja im pokazuje i levo i desno skretanje, to može da dovede do velike zabune", rekao je Toma.

On je objasnio da kod nas postoji znak koji se koristi kad su u blizini dve raskrsnice, ali da to ne treba da izgleda ovako.

Znak koji zbunjuje vozače
Foto: TV Prva/screenshot

 BONUS VIDEO:

09:43
ŠTA JE DOVELO DO KOBNE SAOBRAĆAJNE NESREĆE KOD UMKE? Struka iznela detaljnu analizu: "Najprostijom greškom izazvao je tragediju!" Improvizovao treću traku? Izvor: Kurir televizija

 (Prva/MONDO/J.D.)