Ipak, Zelenski očekuje da će na stolu biti i bezbednosne garancije za Ukrajinu, dok je Tramp to pitanje prebacio na Evropu.
Čak se na pitanje novinara:"Da li je svog gosta nazvao ranije diktatorom", napravio više nego zaboravnim i nonšalantno odgovorio: "Da li sam to rekao? Nemoguće! Imam veoma dobre odnose i sa predsednikom Putinom i sa predsednikom Zelenskim".
Pitamo: Da li je susret u Beloj kući šansa za rešenje rata u Ukrajini ili biznis manevar? Šta znači Trampovo:"Ili ćemo postići mir u Ukrajini veoma brzo ili ga neće ni biti"? Da li će Ukrajina morati da se odrekne polovine svojih priodnih resursa?
Gosti Usijanja:
Duško Lopandić, profesor evropskog prava i potpredsednik Evropskog pokreta u Srbiji
prof. Miloš Laban, geopolitički analitičar
dr Neven Cvetićanin, predsednik Foruma za strateške studije i naučni savetnik Instituta društvenih nauka
Urednica i voditeljka Silvija Slamnig