Slušaj vest

Ljubitelji šetnji po Beogradskom zoološkom vrtu primetili su da jedne vrste životinja više nema. Bile su veoma vesele i, možemo reći, prijateljski naklonjene prema ljudima, a deca su ih posebno volela. Sada je prostor u kojem živele - prazan!

Vidre su stradale zbog novih vidri koje su prenele opasnu bakteriju, saznaje Kurir! Pitanja su uputili nadležnima i iz Beo zoo vrta su potvrdili da je došlo do uginuća.

"Tokom jeseni prošle godine u Zoološki vrt grada Beograda su pristigle dve jedinke azijskih patuljastih vidri, koje su nakon perioda karantiniranja, spojene sa vidrama koje su već bile u vrtu. Na našu veliku žalost, nakon spajanja, došlo je do akutnog uginuća svih jedinki", navodi se u odgovoru:

"Tokom obdukcije izvršene na Veterinarskom fakultetu u Beogradu, ustanovljeno je da je uzročnik smrti klostridija (Clostridium spp.), što predstavlja rizik u ovakvim situacijama (transport, spajanje, stres...). Ovom prilikom želimo da napomenemo i da je Zoološki vrt Grada Beograda u postupku nabavke novih vidri, koje će u toku narednih nedelja stići u Beograd i biti dostupne posetiocima.

BONUS VIDEO:

05:49
Kristijan Ovari biolog Zoo vrt Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

(Kurir/MONDO)