Slušaj vest

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) najavio je za sredu, 16. jula, posle podne kratkotrajnu kišu ili lokalne plјuskove sa grmlјavinom u Srbiji, a padavine će se, uz pad temperature i jak severozapadni vetar, pojačati kasnije tokom noći. Na udaru će prvo biti Vojvodina u večernjim časovima, uz prosečnu količinu od 20 do 40 mililitara kiše. 

Pljuskovi i grmljavine koji se na području Srbije očekuju sutra uveče (16.07.) i tokom noći ka četvrtku lokalno će biti intenzivniji praćeni gradom, jakim ili olujnim vetrom i velikom količinom padavina (od 20 do 40mm) za kratko vreme i to naročito u Vojvodini i zapadnoj Srbiji, dok će se zona intenzivnih pljuskova u četvrtak (17.07.) izmestiti ka jugu i istoku Srbije, upozorava RHMZ. Za konkretne lokacije izdavaće se hitna upozorenja jedan do dva časa unapred, najavljuju iz RHMZ.

Kada se očekuje najviše padavina

Prema najavama meteorologa Ivana Ristića, najviše padavina se očekuje u noći između srede i četvrtka. Meteorolog Ivan Ristić rekao jeda modeli najavljuju front koji donosi dosta kiše.

"Očekuje nas velika količina kiše u noći između srede i četvrtka. Dolazi nam front, ne očekuje se oluja, već padavine, od 20 i više litara po metru kvadratnom. To će prijati usevi i biće znatno manje šanse za požare. Nakon kišne noći, 17. jula će biti osetno svežije, temperatura će pasti na oko 23-24 stepeni, a onda nam opet sledi porast maksimalnih temperatura", kaže Ivan Ristić.

Prodor hladnog fronta između srede i četvrtka

Prodor hladnog fronta između srede i četvrtka najavio je i meteorolog Marko Čubrilo.

"U sredu uveče sa severozapada stiže oblačna zona koja je vezana za hladan front i donosi grmljavinske pljuskove kao i lokalnu pojavu vremenskih nepogoda prvo na severozapad regiona. Nad većim delom regiona biće osetno svežije uz maksimume od 17 do 24 stepena Celzijusa, toplo još na jugu sve do večeri kada će i tamo osvežiti", rekao je Čubrilo.

Nevreme stiže iz Mađarske u 20 časova

Prema podacima sajta Vreme i Radar, preko Slovenije, Hrvatske i dalje spuštajući se niz Mađarsku, hladan front stiže u Srbiju u sredu uveče, tačnije u 20 časova.

s6rv5hxw copy.jpg
Foto: vreme i radar / screenshot
vxpkeanf copy.jpg
Foto: vreme i radar / screenshot
vvus4kmg copy.jpg
Foto: vreme i radar / screenshot

Nad skoro celom Vojvodinom padavine će se sručiti već od 23 časova, da bi posle ponoći stigle i u Beograd. Kasnije tokom četvrtka, hladan front kretaće se južnije, obuhvatajući centralnu Srbiju i jug zemlje.

BONUS VIDEO:

00:04
Nevreme Novi Beograd Izvor: MONDO

(Blic/Mondo)