Na tu odluku Miloševićevi naslednici imaju pravo da ulože žalbu Apelacionom sudu u roku od 15 dana pošto je prime.

Viši sud je presudio da su apsolutno ništavne odluke Komisije Vlade Srbije za stambena pitanja iz 1999. godine, kao i više ugovora o zakupu i otkupu stanova u toj kući sklopljenih između Slobodana Miloševića i Vlade Srbije.

Usvajanjem tužbenog zahteva Republičkog javnog pravobranilaštva da se pomenuti ugovori proglase apsolutno ništavnim, sud je dozvolio brisanje prava svojine nad "pomenutom nekretninom".

Istom presudom, protivtužba ćerke preminulog predsednika Marije Milošević je odbijena kao neosnovana.

Članovi Miloševićeve porodice tuženi su kao naslednici kuće za koju država tvrdi da je stečena suprotno Zakonu o stanovanju, pošto je Milošević tada već imao jedan otkupljeni stan u vlasništvu, u Tolstojevoj 33.

Kuća jedino sudskom presudom može da bude vraćena u svojinu države.

Kuću o kojoj je reč, od oko 100 kvadratnih metara, Milošević je otkupio 20. jula 1999. godine, za tadašnjih 5.000 nemačkih maraka.

Država Srbija je prvobitno tužila Miloševića, kao potpisnika ugovora, ali je, posle njegove smrti, 11. marta 2006. godine, i prekida koji je trajao zbog utvrđivanja naslednika, postupak nastavljen protiv njegove supruge Mire Marković i dece Marije i Marka Miloševića.

Pošto je reč o parničnom postupku, prisustvo na suđenju Markovićeve, Marije i Marka Miloševića nije bilo neophodno.

Mira Marković i Marko Milošević dobili su izbeglički azil u Rusiji, pa u toj državi ne mogu da budu uhapšeni po srpskoj poternici koja je za njima raspisana zbog sumnje da su organizovali grupu za šverc duvana tokom devedesetih godina prošlog veka.

Srbija Markovićevu traži i zbog optužbe da je zloupotrebila službeni položaj prilikom raspodele stanova Vlade Srbije 2000. godine.

Marija Milošević poslednjih nekoliko godina živi u Crnoj Gori i nedostupna je srpskim pravosudsnim organima.

(Tanjug)