Apelacioni sud u Beogradu smanjio je za tri godine kaznu zatvora Živoradu Petkoviću zvanom Žiža (59) iz Markovca kod Velike Plane i pravosnažno ga osudio na 17 godina zatvora zato što je u februaru 2007. godine iz koristoljublja ubio Radovana Vučkovića (70) iz istog mesta, a potom ga polio benzinom i zapalio.

Petkoviću je smanjena kazna sa 20 na 17 godina zatvora, posle razmatranja njegove žalbe, jer, prema stavu Apelacionog suda - Viši sud u Smederevu odlučujući o kazni nije dao adekvatan značaj olakšavajućim okolnostima na strani optuženog, dok je otežavajućim okolnostima dao prenaglašen značaj.

Dajući pravilan značaj svim utvrđenim okolnostima, imajući u vidu i da je od izvršenja krivičnog dela proteklo više od četiri godine, sud je Petkovića osudio na kaznu zatvora u trajanju od 17 godina, nalazeći da je tako odmerena kazna adekvatna težini izvršenog krivičnog dela i stepenu krivice, kao i da će se njom u potpunosti ostvariti svrha kažnjavanja, navodi se u obrazloženju odluke objavljene na sajtu Apelacionog suda.

Petković je osuđen, jer je 4. februara 2007. godine Vučkovića, u spavaćoj sobi njegove kuće, više puta udario drvenom držalicom u glavu, posle čega ga je polio benzinom i zapalio.

To je uradio iz koristoljublja, kako bi došao do Vučkovićeve ušteđevine. Tri sedmice kasnije je uhapšen.

(Tanjug)