Slušaj vest

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je novo upozorenje na svom sajtu o ledenoj kiši i snegu koji će padati do Božića, srede 7. januara. Do srede će padati ledena kiša u Bačkoj, Sremi, zapadnoj i jugozapadnoj Srbiji, Banatu, Šumadiji, Pomoravlju i na istoku Srbije nakon čega se očekuje sneg.

"Do srede 7. januara u jutarnjim, prepodnevnim i večernjim satima na jugu Bačke, u Sremu, zapadnoj i jugozapadnoj Srbiji, na širem području Beograda, u južnom Banatu, Šumadiji, Pomoravlju i na istoku Srbije, očekuje se lokalna pojava ledene kiše, dok se dalje povećanje visine snežnog pokrivača očekuje na severu i zapadu zemlje i to naročito u utorak uveče i sredu. Mogući su problemi u saobraćaju i snadbevanju stanovništva životnim namirnicama, toplotnom i električnom energijom (moguća totalna blokada saobraćaja), moguće velike štete na prenosnim sistemima - dalekovodima, povrede pešaka, oštećenje stabala - štete na šumama, drveću i parkovima i individualnom drveću (lomljenje grana). Usled taloženja i zaleđivanja moguće su štete i na sistemima električne železnice, žičarama, TV tornjevima i drugim antenskim stubovima", upozorava RHMZ.

RHMZ
Foto: hidmet.gov.rs/printscreen

Na udaru ledene kiše i snega i Beograda

Upozorenje je izdato i za područje Beograda. Lokalna pojava ledene kiše očekuje se već u toku noći ponedeljka na utorak 6. januar, sneg se očekuje u toku noći utorka na sredu 7. januara. 

Sneg, Beograd Foto: MONDO/Stefan Stojanović

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:28
Sneg u Beogradu Izvor: Kurir