Slušaj vest

Prema novoj vremenskoj prognozi RHMZ-a, do kraja dana pretežno sunčano i toplo za ovaj period godine. Posle podne, uz lokalni razvoj oblačnosti, tek ponegde na zapadu i jugozapadu Srbije moguća je kratkotrajna kiša ili lokalni pljusak. Vetar slab i umeren, istočni i jugoistočni, u Banatu i Braničevu povremeno i jak. Najviša dnevna temperatura od 15 do 20 °C.

Do ponedeljka pretežno sunčano i toplo, a od utorka manji pad dnevnih temperatura

U subotu i nedelju (14–15.03.) nakon hladnog jutra, tokom dana pretežno sunčano i toplo. Posle podne na jugu i jugozapadu Srbije, uz lokalni razvoj oblačnosti, retka pojava kratkotrajne kiše. Vetar slab i umeren, u košavskom području povremeno jak, jugoistočni, a na jugu Banata sa udarima olujne jačine. Najniža temperatura od -2 do 8 °C, a najviša od 17 do 21 °C.

Naredne nedelje nastavak stabilnog vremena. Do ponedeljka (16.03.) u većini mesta sunčano sa maksimalnim temperaturama od 15 do 20 °C, u košavskom području vetrovito. Od utorka (17.03.) do kraja perioda (21.03.) promenljivo oblačno uz manji pad dnevnih temperatura. U većem delu zemlje zadržaće se suvo, a kratkotrajna kiša, kao lokalna pojava, moguća je samo na zapadu i jugozapadu Srbije, kao i na severozapadu Vojvodine.

BONUS VIDEO:

02:14
Vremenska prognoza Nedeljka Todorovića Izvor: Kurir televizija