• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Niš: Hirurzi se sad glože i oko kvadrata

Kolegijum Klinike za opštu hirurgiju traži da im se vrati prostor koji je namenjen odeljenjima vaskularne hirurgije i kardiohirurgije.

Kolegijum, čije zahteve je na konferenciji za štampu izneo hirurg i prodekan Medicinskog fakulteta prof. dr Miroslav Stojanović, predlaže da se odeljenja za vaskularnu hirurgiju i kardiohirurgiju presele u novu zgradu namenjenu kardiohirurgiji i tako ostalim granama hirurgije stvore bolji uslovi za rad.

Stojanović je rekao da ovakav zahtev "nije atak na kardiohirurgiju u Nišu, da nije atak na upravu Kliničkog centra (KC), ali da hirurzi nemaju namere da trpe nepravdu".

"Smatramo nelogičnom, moralno i stručno nedopustivom ideju da odeljenje kardiohirurgije dobije prostor od 2.250 kvadratnih metara, a da tri klinike sa 11 odeljenja raspolažu prostorom od 2.450 kvadratnih metara," naveo je Stojanović.

Zgrada namenjena kardiohirurgiji biće završena do kraja ove godine i u njenu izgradnju uloženo je 180 miliona dinara iz Nacionalnog investicionog plana.

Kolegijum Klinike za opštu hirurgiju ukazao je na nelogičnost u formiranju cene u Republičkom zavodu za zdravstvenu zaštitu za lečenje bolesnika od multiple skleroze dilatacijom vena.

Prema cenovniku RZZO taj zahvat plaća se 175.000 dinara, dok se slični zahvati drugih krvnih sudova i najsloženije operacije u digestivnoj hirurgiji plaćaju deset puta manje.

Grupa lekara koja primenjuj tu metodu kod bolesnika od multiple skleroze primila je u avgustu ove godine preko plate tri miliona dinara, ukazajuje kolegijum Klinike za opštu hirurgiju.

Stojanović je rekao da na Klinici opšte hirurgije veruju da je isplata obavljena u skladu sa zakonom, ali da se pitaju gde je tu moral i da se javnosti obraćaju kako bi zaštitili profesiju i dostojanstvo pacijenata.

Predsednik Stručnog saveta KC i dekan Medicinskog fakulteta prof. dr MIlan Višnjić ranije je saopštio da "struka nije odobrila tu metodu", a iz uprave KC je stigao odgovor da se ona primenjuje i u drugim ustanovama u Srbiji.

Odgovor, da li je ta metoda lečenja bolesnika od multiple skleroze odobrena ili nije, čeka se od inspekcije Ministarstva zdravlja, a pokretanje tog pitanja izazvalo je lavinu rekacija u medijima i među lekarima u KC.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image