• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dr Borojević ostavio oproštajno pismo

Doktor Nenad Borojević svojoj supruzi je uputio oproštajno pismo, koje joj je stiglo na dan kada je on pronađen obešen u Košutnjaku, prenose beogradski mediji.

U pismu piše sledeće: "Draga moja, Hvala. Molim te da obratiš pažnju na garderobu. Nisam izdržao“. Tih nekoliko reči napisao je svojoj supruzi doktor Nenad Borojević u oproštajnoj poruci.

Prema dosadašnjim policijskim analizama, okolnosti smrti doktora Nenad Borojevića, prvooptuženog u aferi citostatici, upućuju na samoubistvo, izjavio je ministar policije Ivica Dačić.

U pismu od svega nekoliko rečenica koje je stiglo supruzi Nenada Borojevića piše - "Nisam izdržao" i molba da obrati pažnju na garderobu.

Prema saznanjima B92, policija je obavila razgovor sa Borojevićevom suprugom, koja je navela da je 11. januara oko 1 sat na njenu adresu stigao poštar, koji je doneo pismo adresirano na nju, koje je uputio njen suprug Nenad i da je shvatila da se radi o oproštajnom pismu. U razgovoru sa policijom, ona je rekla i da je od 2008. živela odvojeno od njega, sa ćerkom, na drugoj adresi.

Policija je utvrdila da se ona poslednji put videla sa Borojevićem 10. januara oko 15 časova kada je bila kod njega u poseti.

Kako je ispričala policiji, Borojević joj je tada rekao da je dosta depresivan jer mu nije dozvoljeno da se vrati na svoje radno mesto i naveo da ga je advokat obavestio da je stiglo rešenje od specijalnog tužilaštva o privremenom oduzimanju stana čiji je on vlasnik, a u kojem žive ona i dete.

Sud je odluku da se Borojeviću privremeno oduzima deo stana u Pop Lukinoj ulici u Beogradu doneo sredinom decembra.

"Novosti" prenose i detalje istrage, prema kojima Borojević "na telu nema drugih povreda osim onih karakterističnih za vešanje". "Nema znakova borbe, odeća mu je bila uredno zakopčana. To što su noge bile na zemlji nije detalj koji budi sumnju. Mogao je da se obesi i sedeći ili klečeći. Ipak, uzeti su uzorci za toksikološku analizu koji će pokazati da li je, eventualno, Borojević bio drogiran ili omamljen, pa nije mogao da se kreće ili reaguje".

Prema rečima sagovornika lista, Borojević se obesio užetom nalik na alpinističko. Konopac je bio prebačen preko grane na visini oko 3,5 metra.

Zbog detalja iz pisma u kojem pominje garderobu, policija je detaljno pregledala Borojevićeve stvari u stanu, ali ništa sumnjivo nije pronađeno. Istraga će pokušati da odgonetne i da li je neko vršio pritisak na Borojevića i tako ga naterao da digne ruku na sebe.

Borojević je rođen u Banjaluci, 13. septembra 1960. godine.

On je u novembru ponovo pušten iz pritvora uz obavezu nošenja elektronske narukvice.

Borojeviću tada, uz narukvicu nije određena i mera kućnog pritvora, već zabrana napuštanja mesta boravka, što znači da mu je bila data sloboda kretanja po Beogradu.

Borojeviću i još osmoro optuženih sudilo se u pred Specijalnim sudom zbog optužbi da su se od marta 2007. do 2009. godine, sa predstavnicima farmaceutskih kuća dogovorili da im unapred daju podatke o potrošnji citostatika, kao i o planiranim postupcima javnih nabavki. Pošto je izvršio samoubistvo, postupak protiv Borojevića je obustavljen.

Prvi osnovni sud sproveo je istražne radnje na predlog tužilaštva protiv Borojevića i bivšeg načelnika odeljenja pedijatrijske onkologije Zorana Bekića zbog osnovane sumnje da su izvršili krivično delo iz člana 72 zakona o Agenciji za borbu pritvi korupcije.

To je prvi slučaj u kom je Agencija za borbu protiv korupcije podnela krivičnu prijavu protiv nekog državnog funkcionera.

Prijava je podneta jer nije prijavio svu imovinu koju je bio dužan da prijavi po osnovu Zakona o borbi protiv korupcije, a na to je bio obavezan jer je rešenjem Vlade Srbije bio imenovan na funkciju Direktora Instituta za radiologiju i onkologiju.

U Specijalnom sudu Borojeviću se sudilo zbog optužbi da je u više navrata naplatio 11. 2 miliona dinara, dok je Bekić optužen da je za iste usluge naplatio oko 17.000 evra.

Prema tvrdnjama tužilaštva za organizovani kriminal, lekari sa Instituta za onkologiju su se od marta 2007. do 2009. godine, sa predstavnicima farmaceutskih kuća dogovorili da im unapred daju podatke o potrošnji citostatika, kao i o planiranim postupcima javnih nabavki.

Na početku suđenja u Specijalnom sudu on je negirao da je primao mito kao i da je bio na čelu grupe optuženih za nameštanje tendera prilikom nabavki citostatika.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image