Viši su u Beogradu obustavio je postupak protiv bivšeg direktora Kreditno-eksportne banke Sekule Pjevčevića i još dvojice optuženih za davanje mita jer je nastupila apsolutna zastarelost krivičnog gonjenja za to delo, ali će mu na jesen biti nastavljeno suđenje zbog odavanja službene tajne.

Pjevčevićev branilac Jovan Pavlović je rekao Tanjugu da je, osim njegovog klijenta, postupak obustavljen i protiv bivšeg inspektora Generalnog inspektorata MUP-a Srbije Dejana Ivezića i vlasnika građevinske firme Milana Rakočevića.

Pjevčević i Ivezić će se, međutim, na optuženičkoj klupi ponovo naći 14. septembra, zbog krivičnog dela odavanje službene tajne, rekao je advokat Pavlović, navodeći da se ta optužba tiče krivčne prijave koju je njegov klijent podneo u januaru 2006. protiv aktera afere "kofer" zbog primanja mita.

Ta krivčna prijava teretila je tadašnjeg viceguvernera Narodne banke Srbije Dejana Simića i funkcionera SPS Vladimnira Zagrađanina i kasnije je proglašena službenom tajnom, a Pjevčević je optužen za njeno odavanje, objasnio je njegov branilac.

Zajedno sa Pjevčevićem i Ivezićem, na optuženičku klupu 14. septembra sešće i bivši šef odeljenja za sprovođenje urbanističkih projekata Grada Beograda Ljiljana Vujošević, koja se tereti za primanje mita.

Taj postupak pokrenut je 2007. godine odvojeno od velikog procesa poznatog kao "stečajna mafija", koji se vodi u Specijalnom sudu i u kome je Pjevčević jedan od optuženih.

"Stečajna mafija" je optužena za zloupotrebe u stečajnim postupcima u vrednosti od 50 miliona evra, počinjene od 2003. godine do 2006. godine.

Osim Pjevčevića, kao organizatori grupe optuženi su i bivši predsednik Trgovinskog suda u Beogradu Goran Kljajević, bivši direktor "C marketa" Slobodan Radulović, koji je u bekstvu, suvlasnik firme "Ekoprodukt" Milinko Brašnjović, čiji se brat Miko Brašnjović ubio u zatvoru, i bivša direktorka Poštanske štedionice Jelica Živković.

(Tanjug)