Gas je iz pokretne u ukopanu cisternu pretakan od 14.30 do 15.08 časova, a curenje gasa primećeno je oko 16.40 časova, zbog čega je evakuisano stanovništvo iz okolnih stambenih objekata, saobraćaj zaustavljen, a struja isključena.

Reč je o pumpi koja se nalazi u Ulici Dragiše Mišovića u Čačku.

Broćić je naveo i da je pumpa juče dobila novog zakupca, firmu "Autoslave" iz Kraljeva, zbog čega su promenjeni skoro svi zaposleni.



On je rekao da je na pumpi i dalje isključena struja, i da će tako ostati dok ne budu pregledani svi delovi instalacija. Na utvrđivanju uzroka ovog incidenta, kako je rekao, rade stručna lica iz firmi Rohe iz Beograda, Lukoil iz Kraljeva, NIS i Sponit iz Čačka.

"Pumpa neće raditi sve dok se ne utvrdi tehnička ispravnost celog sistema. Tehnički pregled će biti obavljen kao da se pumpa prvi put otvara", dodao je Borićic.

On je napomenuo da će na osnovu izveštaja stručnjaka policija i sudstvo reagovati u skladu sa zakonom i podneti prekršajne i krivične prijave ukoliko se utvrdi postojanje odgovornosti nadležnih.

Broćić je naveo i da za obavljanje nadzora zaštite od požar svaka benzinska pumpa mora da angažuje bar jedno lice sa položenim stručnim ispitom.

Situacija u okolini Lukoil pumpe normalizovana je sinoć oko 23 časa. Saobraćaj se odvija normalno, a ljudi koji su evakuisani vratili su se kućama.

(Tanjug)