Tokom razmatranja amandmana na vladin Predlog o amnestiji na sednici Skupštine Srbije, Veselinović je kazao da je član jedan tog zakona veoma opasan za ukupan pravni sistem u zemlji, jer je "praktično
prihvaćena opšta amenstija za sva krivična dela", a Obradović je istakao da predlog precizno sadrži koja krivična dela podležu amnestiji.

Veselinović je dodao da su predstavnici vlade slagali da se predlog tog zakona odnosi na počinioce sitnih krivičnih dela i istakao da obuhvata počinioce najvećih krivičnih dela.

Ministar Obradović je odbacio te kritike i podsetio da je zakon o amnestiji usvojen u Skupštini 2001. godine, ali da je tadašnji zakon bio više pod uticajem politike zbog čega ga nije podržavao.

Veselinović je kazao da su zakonom o amnestiji, koji je usvojen 2001. godine, obuhvaćene osobe od kojih su neke učestvovale u ubistvu premijera Zorana Đinđića.

"Tad se radilo u drugim okolnostima, to je period posle ratova. Taj zakon tada nije trebalo doneti. Sada su druge okolnosti i treba da smanjimo stopu kriminaliteta u Srbiji", rekao je Veselinović.

Poslanik Srpske napredne stranke Marjan Rističević je istakao da je zaprepašćen "prigovorima bivšeg režima", na Predlog zakona o amnestiji i istakao da bi trebalo uvesti društveno koristan rad kao
kazne za određena krivična dela.

Skupština Srbije nastavila je u popodnevnom delu sednicu razmatranjem amandmana na vladin Predlog zakona o amnestiji, koja će obuhvatiti oko 3.600 od ukupno 8.000 osuđenika u Srbiji.

Na taj vladin predlog podneto je 10 amandmana.

(Beta)