Ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić najavio je da će drugi deo medjunarodnog tendera za davanje koncesije za izgradnju autoputa od Horgoša do Požege biti završen 7.septembra, posle čega će biti izabran izvodjač radova.

Podsetivši da su se na tender javili mnogi evropski gradjevinski giganti, Ilić je napomenuo da će pobednik tendera svoju investiciju vratiti od naplate putarine posle izgradnje autoputa.

Prema njegovim rečima, autoput Horgoš-Požega, kao i druga dva autoputa koja će se graditi na Koridoru 10 od Leskovca do makedonske granice i od Niša do Dimitrovgrada, biće završeni za tri do četiri godine.

Autoputevi do makedonske granice i od Niša do Dimitrovgrada biće gradjeni sredstvima iz republičkog budžeta, odnosno od privatizacionih prihoda. U njih će biti uloženo oko 900 miliona evra, podsetio je Ilić.

On je ocenio da će zbog toga biti jeftinija gradnja, a prihodi od putarine biće dalje ulagani u putnu infrastrukturu, održavanje autoputeva i servisiranje kredita koje smo poslednjih godina koristili.

(Tanjug)