• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Kljajević:Nisam kriv, ovo je politički progon

Suspendovani predsednik Trgovinskog suda u Beogradu i prvooptuženi na sudjenju "stečajnoj mafiji" Goran Kljajević negirao je u Specijalnom sudu izvršenje bilo kog krivičnog dela. "Verujem u Boga i slobodu Srbije i želim da kažem da se protiv mene vodi politički progon pošto nisam hteo da izvršavam naloge centara moći", rekao je on obraćajući se Sudskom veću i dodao da se "ne oseća krivim ni po jednoj tački optužnice".

Suspendovani predsednik Trgovinskog suda u Beogradu i prvooptuženi na sudjenju "stečajnoj mafiji" Goran Kljajević negirao je u Specijalnom sudu izvršenje bilo kog krivičnog dela.

"Verujem u Boga i slobodu Srbije i želim da kažem da se protiv mene vodi politički progon pošto nisam hteo da izvršavam naloge centara moći", rekao je on obraćajući se Sudskom veću i dodao da se "ne oseća krivim ni po jednoj tački optužnice".

Kljajević je istakao da je nezakonito uhapšen i da se protiv njega vodi "dirigovana hajka medija koju provode visoki centri moći koji upravaljaju političarima".

Prvooptuženi je, navodeći da je svoju odbranu nazvao "moja zatvorska ćelija, moja tvrdjava", rekao da je od oktobra 2000.godine, kad je postavljen za vršioca dužnosti (v.d) predsednika Privrednog suda u Beogradu, do hapšenja sa mesta predsednika tog suda, koji je preimenovan u Trgovinski sud, svoj posao obavljao u skladu sa zakonom. On je negirao da je postavljao stečajne sudije u odredjenim slučajevima, koji su predmet optužnice, kao što su Poštanska štedionica, kao i da je uticao na njihove odluke.

Objašnjavajući slučaj Poštanke štedionice Kljajević je rekao da Trgovinski sud, postupajući u skladu sa zakonom, onemogućio tadašnjem guverneru Narodne banke Jugoslavije Mladjenu Dinkiću da na mesto direktora te finansijske institucije postavi svog čoveka, Bojana Stanivukovića, i da je na taj način, kako je istakao, "otme".

"Trgovinski sud je štitio interese države, kao većinskog vlasnika Poštanke štedionice", naglasio je Kljajević i dodao da mu je Dinkić, nakon što je Trgovinski sud okonačao taj slučaj postavljanjem Jelice Živković na mesto direkrora Poštanske štedionice, rekao "Izgubio si prijatelja". Kljajević je rekao da je tada održao konferenciju za novinare, na kojoj je zatražio od Dinkića da se "ne meša u radu suda i da ne vrši pritisak na sudije".

Kljajević je naveo da je posle toga, krajem 2001.godine, usledio upis Nacionalne štedionice i njenog direktora Stanivukovića u registar Privrednog suda, a zatim, početkom 2002.godine, likvidacija četiri velike banke u Srbiji.

On je naveo i da su negativne ekonomske posledice oko uvodjenja stečaja u nekim firmama, DSS tada koristio u političkoj borbi protiv DS, pa je on zatražio prijem kod tadašnjeg predsednika SRJ Vojislava Koštunice, ali pošto mu nije omogućeno, on nije želeo da se sastane sa savetnicima predsednika Jugoslavije.

Prvootuženi je rekao da nije poznavao Jelicu Živković do njenog imenovanja na mesto direkrora Poštanske štedionice i da sa njom nije imao "nikakav kontakt", osim što su se nekoliko puta čuli telefonom zbog postavljanja šaltera te banke u Trgovinskom sudu. On je potvrdio da poznaje optuženog Sekulu Pjevčevića, dodavši da Pjevčević nikada od njega nije tražio bilo kakvu uslugu.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image