• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Šta sa 5.000 evra "viška"?

Šta da radite sa 5.000 evra, koje ste rešili da ne potrošite, već uvećate? Dnevni list "Politika“ je ponudila nekoliko mogućnosti.

Šta da radite sa 5.000 evra, koje ste rešili da ne potrošite, već uvećate? Dnevni list "Politika“ je ponudila nekoliko mogućnosti.

Bankari tvrde da je najsigurniji način za uvećanje kapitala deponovanje novca u banku, odnosno oročena štednja. Tako ćete kroz tri meseca biti bogatiji za kamatu od oko 3,5 odsto, ako oročite na šest meseci za 4,5 odsto, na godinu dana pet odsto, a na dve godine 5,4 odsto. Kod ovih ulaganja rizik je minimalan.

Svojih 5.000 evra "viška" možete iskoristiti i kao učešće za stambeni kredit. U modelu kredita osiguranog kod Nacionalne korporacije neophodno je učešće od 10 odsto od ukupnog iznosa kredita, a ukoliko ste te sreće da dobijete kredit uz subvenciju države, učešće je samo pet odsto.

Novac možete da "oplodite" i trgovinom na berzi, gde možete da ostvarite značajnu dobit kupovinom hartija od vrednosti, naročito ako ulažete u akcije uključene u indeks BELEX 15. Za ovaj posao vam je neophodno da angažujete nekog od ovlašćenih članova Beogradske berze, odnosno svog "japija“.

Vaših 5.000 evra može da se uveća i ako kupite investicione jedinice nekog od dobrovoljnih penzionih fondova, kojih je sve više na srpskom finansijskom tržištu. Time ulažete u budućnost, a o vašem novcu i gde ga je najpametnije uložiti odlučuju profesionalci iz Društva za upravljanje dobrovoljnim penzionim fondom.

Ako imate ideju za sopstveni biznis, moraćete sa nekim da se udružite, jer realno sa 5.000 evra ne možete baš puno da "fantazirate". Ipak, bankari kažu da je ovo i najrizičnije ulaganje jer je borba za tržište nemilosrdna, a prema statistikama, veliki procenat ovakvih preduzeća propadne još tokom prve godine.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image