• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Izvori vode pripadaju državi, ne mogu se prodati"

Izvor Tanjug

Povodom oglasa na eBay-u gde se za veliku svotu novca nudu plac sa izvorom vode, ministar prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja kaže da se izvorišta ne mogu otuđiti.

Izvorišta vode su prirodni resurs, pripadaju državi i ne mogu se otuđiti, bez obzira da li se izvor nalazi na parceli koja je privatno ili državno vlasništvo, istakao je danas ministar  Milan Bačević.

On je povodom oglasa na internetu gde se za veliku svotu novca nudu plac sa izvorom vode, naglasio da se može dobiti samo pravo za istraživanje vodnog resursa.

Bačević je za RTS rekao i da kod nas postoji jedna nelogičnost i da se ovaj prirodni resurs nalazi u nadležnost dva ministarstva, Ministarstva prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja i Ministarstva poljoprivrede.

Ministar je pojasnio da se zahtev za higrogeološka istraživanja podnosi Ministarstvu prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja, da taj postupak traje oko tri godine, a da se nakon toga rade elaborati o rezultatima istraživanja, rezervama vode i određivanju njenog kvaliteta i kvantiteta.

"Kada se se sve završi nadležnost se prenosi na Ministarstvo poljoprivrede gde se izdaje vodna dozvola", naglasio je Bačević.

On je dodao da je ministarstvo koje on vodi u pripremi novog zakona, koji će na jesen ući u skupštinsku proceduru, predložilo da se sve što se tiče hidrogeoloških pojava rešava u jednom ministarstvu.

Bačević je podsetio da Srbija ima respektabilan potencijal rezervnih podzemnih voda i da se započelo sa izradom katastra podzemnih voda Srbije, ali da je sve prekinuto 2000. godine.

"Za dve godine istraživanja detektovalo više od 2.000 higrogeoloških pojava, a veruje se da ih ima više od 6.000. To govori o velikim hidrogeološkim potencijalima naše zemlje kada su u pitanju podzemne vode", zaključio je Bačević.

Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

nbt

a drzava sto je prodavala izvore?

cccc

prvi put da cujem nesto pametno od nekog ministra!

special image