• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Uhapšen bivši direktor Železnica RS

Pripadnici MUP-a Republike Srpske (RS) i centara javne bezbednosti Doboj i Banjaluka uhapsili su u ponedeljak više osoba u Doboju, Banjaluci i Prijedoru, u okviru istrage koju vodi Specijalno tužilaštvo o zloupotrebama u preduzeću "Željeznice RS" medju kojima i bivši direktor Sreten Telebak.

Pripadnici MUP-a Republike Srpske (RS) i centara javne bezbednosti Doboj i Banjaluka uhapsili su u ponedeljak više osoba u Doboju, Banjaluci i Prijedoru, u okviru istrage koju vodi Specijalno tužilaštvo o zloupotrebama u preduzeću "Željeznice RS" medju kojima i bivši direktor Sreten Telebak, javili su mediji u RS.

Hapšenje je izvršeno po nalogu Specijalnog tužilaštva RS, a na više lokacija u Doboju, Prijedoru i Banjaluci u toku su operativne radnje. Javnost će u utorak biti upoznata o više detalja akcije.

Kako su mediji ranije preneli, Jedinica za posebne istrage MUP-a RS krajem prošle godine završila je istrage koje se odnose na nezakonitu privatizaciju zemljišta "Željeznica RS" i nezakonitu prodaju vagona iz "Željeznica RS" te podnela dva izveštaja nadležnim tužilaštvima protiv ukupno 15 osoba, medju kojima je bio i bivši generalni direktor "Željeznica" Sreten Telebak.

U tom izveštaju koji se odnosi na nezakonitu privatizaciju zemljišta "Željeznica RS" prijavljeno 11 osoba, medju kojima su uglavnom predstavnici i rukovodioci "Željeznica RS" te pravobranilac, koji nije na vreme preuzeo odredjene poteze da se takva nezakonita aktivnost zaustavi.

Po revizorskom izvještaju bilo je značajnih odstupanja, odnosno količina naplaćenog materijala je bila mnogo manja od prodatih vagona. Pripadnici MUP-a RS istragom su uspeli da pronadju i vrate iz Slovenije u RS 87 vagona, od kojih se deo nalazio u Crnoj Gori.

Dokumentima je prikazano da su ti vagoni prodati službama koje vrše otkup repromaterijala, odnosno sirovina, a u stvari je reč o vagonima koji po starosti nisu bili za uništavanje i nisu se mogli prodati. Ističe da se drugi deo zloupotreba u ovom predmetu odnosi na cene po kojima su ti vagoni isknjiženi, odnosno prodati. Vagoni su prodavani po ceni koja je tri puta manja od stvarne - sa 14.000 KM na 4.000 KM.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image