• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Radnici "Simpa" i "Kopaonika" uslovili rukovodstvo

Izvor MONDO/Agencije

Šefovi i radnici fabrike za preradu drveta Simpo-ŠIK i ŠIK-Kopaonik u Kuršumliji najavili su da će raskinuti ugovor koji je Simpo zakupio od Kopaonika, ako do 2. decembra, ne budu isplaćene plate i ne bude pokrenuta proizvodnja.

Direktor ŠIK-Kopaonika Straimir Djokić rekao je agenciji Beta da su nezadovoljni radnici obe firme uputili pismo sa tim zahtevom generalnom direktoru Simpo-ŠIK-a Miloradu Andrejeviću.

Nakon što su radnici drvnoprerađivačkog kombinata Kopaonik tri nedelje držali u blokadi ulaznu kapiju u krug preduzeća Simpo-ŠIK, njima su se u protestima pridružili i zaposleni u Simpo ŠIK, pošto
je u međuvremenu obustavljena proizvodnja u toj fabrici zbog navodne blokade ulazne kapije.

Radnicima Kopaonika, koji traže isplatu zaostalih plata i regulisanje zdravstvenog osiguranja, pridružili su se radnici Simpa jer ni oni u međuvremenu nisu dobili plate.

"Obustavili su proizvodnju u Simpu pod izgovorom da je to zbog blokade ulazne kapije, nisu im isplatili zaostale plate. Svi šefeovi obe fabrike su uputili generalnom direktoru ultimatum da do ponedeljka,
ako koliko ne ispuni naše zhteve, raskidamo ugovor o zakupu pogona Kopaonika od strane Simpa. Nećemo pristati na nikakvu nagodbu", rekao je Đokić.

Obezbeđenje preduzeća Simpo-ŠIK od danas blokira ulaznu kapiju u krug te fabrike i neće dozvoljavati da se iz fabričkog kruga izvoze gotovi proizvodi.

Inače, ŠIK-Kopaonik je u procesu restrukturiranja i ima 102 radnika, a posle neuspešne privatizacije pre nešto više od tri godine država je kao strateškog partnera odredila firmu Simpo Vranje i pomogla da se u toj fabrici pokrene proizvodnja.

U Simpo-ŠIK-u je zaposleno više od 600 radnika.

Tagovi

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

mara

sramota za drzavu umesto da pokrene proizvodnju jedine fabrike na balkanu koja proizvodi ivericu ona potpomaze strane ulagace koji daju mizernu platu radnicima i od prihoda daju srbiji 0% pa onda taj isti proizvod nam prodaju 10 puta skuplje nego u regionu.

special image