Krivično vanpretresno veće je potvrdilo rešenje sudije za prethodni postupak kojim je Đuriću određen pritvor do 30 dana i istovremeno određeno da će biti pušten da se brani sa slobode ukoliko položi jemstvo od dva miliona evra u dinarskoj protivvrednosti, rekla je Tanjugu portparol suda Dušica Ristić.

Žalbe tužilaštva za organizovani kiminal zbog određivanja jemstva i Đurićeve obrane zbog određivanja pritvora odbjene su kao neosnovane, dodala je Ristić.

Ta odluka je pravosnažna, što znači da će Đurić biti u pritvoru dok ne položi jemstvo bilo u gotovini, bilo upisom hipoteke na nekretnine u određenoj vrednosti.

Đuriću je pritvor određen zbog opasnosti od bekstva.

Tužilaštvo je pokrenulo istragu protiv Djurića u vezi sa privatizacijom "Veterinarskog zavoda" zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.

On se tereti da je u postupku privatizacije za konzorcijum pravnih lica "Zekstra" d.o.o i "Bankom" d.o.o. pribavio protivpravnu imovinsku korist u iznosu od više od 207.000.000 dinara.

Đurić je uhapšen 13. januara nakon sašlušanja u tužilaštvu pošto se sam odazvao pozivu za saslušanje.

Vetrinarski zavod je njegova kompanija Zekstra kupila 2005. godine.

Krivična prijava protiv njega podneta je 27. decembra 2013. godine.

Veterinarski zavod je privatizovan 2005. godine kada ga je kupila kompanija "Zekstra". To je jedna od 24 sporne privatizacije koje je kao takve označio Savet za borbu protiv korupcije.+


DODIK: NEMAM ZAJEDNIČKOG VLASNIŠTVA S ĐURIĆEM

Predsednik Srpske Milorad Dodik izjavio je danas u Beogradu da je poznavao uhapšenog predsednika Partizana Dragana Đurića, ali da s njim nije imao zajedničkog vlasnišva.

"Ja sam svojevremeno bio potpredesnik Košarkaškog kluba Partizan i upoznao sam gospodina Đurića. Što se tiče poslovnih veza, gospodina Đurića znam kao privrednika", rekao je Dodik.

On je naveo da nema "nikakvog zajedničkog vlasništva" i da nema "ništa od tih stvari što su bile spekulacije" dodajući da "nema potrebe" da odgovora na spekulacije.

Na pitanje da li će biti pokrenut postupak protiv Đurića i u Srpskoj ako se utvrde neke krivične radnje, Dodik je rekao da u Srpskoj postoji politička podrška za procesuiranje svih za koje zvanični organi utvrde da su kršili zakon, bez obzira na ime, prezime i na to šta rade.

"Principijalan stav - svi oni koji su kršili zakon i koji imaju problem s kršenjem zakona, treba da odgovaraju, bez obzira o kome se radi, pa taman i o Miloradu Dodiku", rekao je predednik RS.