Posle dvodnevnog prečišćavanja cevovoda dugog 1.800 metara, voda će tokom dana stići u fabriku vode na Cerovića brdu u Užicu, a potom i u mrežu, ali ta voda neće biti za piće.

Gradonačelnik Užica Saša Milošević rekao je za RTS da je zahvaljujući Vojsci Srbije i radnicima "Jedinstva", vodovod na Sušičkim vrelima završen u rekordnom roku, dva dana pre roka.

Prvo je napravljen vodozahvat na reci Sušici a zatim vodozahvat na Sušičkim vrelima. Juče je ispran celokupan cevovod Sušičkih vrela do fabrike vode, rađen je hemijski tretman.

"Danas očekujemo čišćenje filtera u fabrici vode i čišćenje kompletnih rezervoara, a u večernjim satima očekujemo čišćenje cevovoda dugog 300 kilometara. Pre deset dana krenuli smo sa čišćenjem cevovoda i ovo je sada završna faza", rekao je Milošević.

Za desetak dana voda će biti za piće, rekao je gradonačelnik jer moraju da se dobiju tri uzorka koji su bakteriološki, biološki i hemijski ispravni i posle toga se skida zabrana.

"Ako danas uzmemo uzorke iz fabrike vode i iz cevovoda, za pet dana možemo da očekujemo rezultate", rekao je Milošević.

Snadbevanje sa cevovoda Sušičkih vrela je privremeno, Vrutci su naše osnovno snadbevanje, zaključio je gradonačelnik Užica.