Fotografija ovog mladića se proširila Twitterom uz veliki broj negativnih komentara. Tviteraši navode da je mladić prošetao centrom dok je sa njim bila ženska osoba očigledno u drugom stanju, za koju pretpostavljaju da mu je devojka ili žena.

Mada su neki mišljenja da se možda radi o šali ili namontiranoj fotografiji, za tako nešto nema nikakvih potvrda, kao ni za to da li je baš uslikana u petak ili koji dan ranije.

Mnoge je fotografija podsetila na poznati neonacistički plakat „Ona da rađa, on da brani".

Ono što je izvesno je da njegov potez, iako je naišao na osudu prolaznika ne predstavlja nikakav prekršaj ili krivično delo, jer prema srpskom zakonodavstvu nošenje ili isticanje simbola nacističke Nemačke nije krivično delo i isto je i sa simbolima drugih neonacističkih i fašističih pokreta.

Policija, kada se i susretne sa javnim prikazivanjem ovih simbola, ako i reaguje podnosi prijave za izazivanje krivičnog dela rasne, verske i nacionalne mržnje, piše "Dnevno.rs".

Inače, majice, duksevi i druga odeća sa kukastim krstom, kao i drugim nacističkim, neonacističim i fašističkim simbolima mogu se nabaviti i kupiti preko interneta iz inostranstva, kao i na pojedinim srpskim desničarskim sajtovima. U slobodnoj prodaji ih nema, za razliku od knjiga koje propagiraju nacističku i fašističku ideologiju i koje se prodaju u skoro svakoj knjižari u Srbiji, navodi portal.