Čelebićaninova je navela da u Srbiji trenutno postoje tri kafilerije u kojima se mogu uništavati leševi životinja, a kafilerija u Inđiji ima najveće kapacitete, dok su manje dve u Somboru i Ćupriji.
Prema njenim rečima, prilikom trasporta, ulaska i prerade tih sirovina moraju strogo biti ispoštovane procedure. Kafilerija u Inđiji, dodala je, ima dovoljne prerađivačke kapacitete, ogromne prijemne tankove i ispunjava sve veterinarske i sanitarne uslove, kada je u pitanju postupanje sa ovim materijalom.
Čelebivćaninova je napomenula da će, na primer, prilikom transporta stoke iz pograničnih područja biti ispoštovana specifična procedura, kao i da će leševi životinja biti transportovani u speciijlanim vozilima koja su posebno označena.
"Leševi životinja prerađuju se u mesno koštano brašno prve kategorije koje se koristi kao gorivo u pećima sa izuzetno visokim temperaturama od 800 do 1.000 stepeni i u tehničku masnoću, koja se takođe služi u tehničke svrhe", navela je ona.
Inače, u samom krugu kafilerije u Inđiji ništa ne ukazuje na proces koji se tu odvija u zatvorenom prostoru i uz korišćenje modernih tehnologija.
A ulaz u pogone kafilerije moguće je samo za stručna lica i osobe koje se bave tim poslom
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti