Ašanin je istakao da je bilo i povređenih pacijenata i padova sa nasipa, pacijenata sa pneumotoraksom, odnosno prodorom vazduha u pluća i sa prelomima noge, skočnog zgloba i isčašenjima skočnog zgloba.
On je dodao da su, ipak u najvećem broju dolazili pacijenti sa hroničnim bolestima, odnosno pacijenti kod kojih je u okolnostima prekida uzimanja redovne terapije pogoršana osnovna bolest, i koji zahtevaju hospitalizaciju.
"To su najčešće pacijenti sa hroničnim plućnim bolestima, hroničnim bronhitisom, dijabetes-melitusom, pacijenti koji su imali infarkt mozga ili srca, koji imaju srčanu insuficijenciju, epileptičari koji imaju hipertenziju i hroničnu bolest bubrega", naveo je Ašanin.
Ašanin je rekao da je potrebno obezbediti terapiju koju je pacijent do tada uzimao, a ukoliko pacijent tu terapiju nema ili ne zna šta je uzimao, onda tim pacijentima treba dati terapiju koju predviđa Ministarstvo zdravlja.
On je dodao da je u Urgentnom centaru viši nivo pripravnosti u smislu obezbeđivanja lekova, sanitetskog i medicinskog materijala, koga su u tom centru imali u dovoljnim količinama.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina