Upitan o uočenim eksplozivnim sredstvima u pojedinim područjima regiona gde se voda povukla, Jovanović je odgovorio da je reč o pograničnom delu između Hrvatske i Srbije i u Bosanskoj Posavini koja je poplavljena.
Jovanović je rekao da su, što se tiče Srbije, sva minska polja na granici između Srbije i Hrvatske očišćena, zaključno sa 2009. godinom, ali da, sa hrvatske strane, postoje još neka minska polja koja nisu očišćena.
On je ukazao da se u BiH pojavila informacija da je bilo i ljudi koji su držali oružje i bombe u kućama. Prema njegovim rečima, i u Srbiji postoje oni koji su takvo oružje držali u kućama i određeni rizik zbog toga postoji, ali on ipak nije veliki.
Jovanović je kazao da postoji i mogućnost da određena sredstva i rekom dospeju u Srbiju, ali da je Centar preventivno obavio procenu rizika i da je takva mogućnost veoma mala.
Govoreći o posledicama bombardovanja NATO iz 1999. godine, Jovanović je precizirao da na teritoriji Srbije ima oko šest i po miliona kvadratnih metara, gde se sumnja da ima kasetne municije, a da je Centar od početka obilnih kiša obisao lokacije i procenio rizik u odnosu na padavine i klizišta.
"Za sada nemamo potvrde za bilo šta", dodao je Jovanović.
Prema njegovim rečima, ekipe su obišle i područje, gde je ranije bila eksplozija vojnog magacina kod Paraćina i sada je u toku čišćenje te površine.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina