"Svrha Cenzolovke je da na odgovoran, argumentovan i otvoren način doprinese održanju te debate i da u nju uključi što veći broj medijskih profesionalaca, nezavisnih stručnjaka, predstavnika vlasti, ali i običnih građana. Verujemo da je stepen dostignutih sloboda medija u bilo kojem, pa i u našem društvu, direktno zavisan od spremnosti šire javnosti da se uključi u borbu za njih" navodi se saopštenju Fondacije.

Cenzolovka, navodi se, obrađuje i od javnog zaborava čuva slučajeve poput "Feketića","Obrenovca" i "Doktorata" tako što prikuplja i predstavlja sve javno dostupne informacije od značaja za njihovo razumevanje.

"Cenzolovka pritom ne donosi sud o tim slučajevima, već omogućava korisnicima da direktnim uvidom u njihovu hronologiju i sadržinu sami donesu zaključak. Na isti način ćemo beležiti i sve druge slučajeve iz medijske sfere za koje postoji bojazan da sadrže
elemente cenzure ili neki drugi oblik pritiska na medije i novinare koji direktno ugrožava pravo javnosti da zna", navodi se.

Taj projekat se sprovodi uz pomoć ambasade Australije, saopšteno je iz Fondacije.