Vesić je zamolio građane za strpljenje, dodajući da će Beograd iz ugovora za Busplus sistem izaći tako da se poveća naplata u gradu, odnosno da svi koji koriste prevoz, taj prevoz i plaćaju.
On je podsetio i da su u prošlosti postojali problemi sa nasilnim raskidima ugovora.
"Nama ne treba međunarodna arbitraža i dodatni trošak. Veoma se pažljivo bavimo time i u to je uključeno i Pravobranilaštvo. Izaći ćemo iz tog ugovora na način da Beograd nema nikakvu štetu", rekao je Vesić.
On je za septemabar najavio novi tarifni sistem, podsetivši da je od danas uvedena dnevna karta u gradskom prevozu, ali i da će biti drugih novina.
Govoreći o rekonstrukciji ulice Vojvode Stepe, Vesić je rekao da je danas krenula druga deonica radova, te da postoji intenzivna komunikacija sa građanima oko tog projekta.
Vesić je podsetio da će se Ulica vojvode Stepe raditi godinu dana i da je to dugačak period, a za sada ide sve po planu.
On je rekao i da se radi na pripremi za Autokomandu koja takođe treba da se rekonstruiše ove godine.
"Završetak Ulice vojvode Stepe je uslov da sledeće godine počnemo da radimo Slaviju i Bulevar oslobođenja. Tokom godine možemo da očekujemo raspisivanje tendera za izbor izvođača koji će raditi Slaviju, kao i za izbor nadzora", rekao je Vesić.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Manje smo kukali, ružno je da se tako omalovažava": Zvezdin MVP Filip Petrušev traži više poštovanja
"Pakao i košarkaška Nigerija": Zoran Savić objavio snimak posle poraza Partizana u finalu Kupa