Redovna plata, siguran posao, ali i igranje pasijansa po ceo dan, razlog su što mnogi žele da „rade“ u državnoj ili gradskoj firmi.
A da je posao u javnom preduzeću, što se kaže, san snova, pokazao je i Mile Andrić, kontrolor finansija Hipodroma Beograd koji u toku radnog vremena uspe čak i da dremne, piše "Alo".
Mile, inače, nedavno pojačanje ovog preduzeća, a koje je u nadležnosti Grada Beograda, koje zajedno vode naprednjaci, socijalisti i DSS, spavajući na poslu, uspeo je i da „nabije“ račun za telefon čak 10.000 dinara.
Fotografije na kojima se vidi Mile kako drema za stolom u kancelariji, kruže društvenim mrežama. On je, kako piše ispod tih fotki, u Hipodrom Beograd došao kao mlad i perspektivan kadar, a Grad je, kako se navodi, zaposlio još troje ovakvih mladih nada, a trebalo bi i još četvoro.
Međutim, apsurd je što će u međuvremenu, kako piše ispod fotki usnulog Mileta, biti otpušteno troje starih, višegodišnjih radnika, i to jer su tehnološki višak u koji nikako ne spadaju pridošle mlade nade.
Zbog dremke na poslu, novinari su pozvali Mileta, od kog su dobili “originalan” odgovor.
"Da li se vama ikada desilo da se naslonite na sto i razmišljate? Ako razmišljate o nečemu, onda ne može da se kaže da spavate. Razmišljao sam kako rešiti dug Hipodroma. A Vama se kao nikad nije desilo to na poslu? To je bio momenat i u tom trenutku su me i fotografisali kako bi me sabotirali", ovako Mile objašnjava fotke.
Na konstataciju da ne može da se kaže da je to bio baš momenat, jer postoje fotografije na kojima drema u različitoj garderobi, Mile i na to ima odgovor: „To je bilo istog dana, ali sam se tada dva puta presvukao jer sam imao određene obaveze”.
Iako se Mile pominje kao kadar naprednjaka, on kaže da nije član SNS-a niti neke druge stranke. Potvrdio je da je sa njim u firmu došlo još troje radnika. Na pitanje kada su došli u preduzeće, odgovara da za to „nije kompetentan“ i da pitaju direktora, a kaže i da on nije zaposlen za stalno već na ugovor. Andrić je potvrdio i da mu je račun za telefon bio oko 10.000 dinara.
"Jeste. Hoćete vi možda da mi date novac za telefon? Naravno, da ću to da platim iz svog džepa ", kaže Mile za "Alo".