Nakon dodošenja zakona u Srbiji se veoma često kasni s usvajanjem pratećih dokumenata, uredbi i podzakonskih akata, koji u suštini omogućavaju njihovu primenu, kaže Jelena Bojović iz NALED-a, ističući da postoje zakoni čiji prateći dokumenti potiču iz devdesetih.
"Tako još postoji pravilnik u kojem piše da je obaveza ugostitelja da nosi 'borosane', koje se, inače, više nigde ne proizvode. Ali, bez obzira, to je pravilnik, tako da ako bi se inspektor ponašao u skladu s njim ugostitelj koji ne nosi propisanu obuću morao bi da trpi sankcije. S druge strane, totalno je nelogično da insprektori postupaju u skladu s takvim pravilnikom", navela je Bojović na konferenciji "Sloboda i reforma" koja se održava u hotelu "Metropol".
Upravo takva situacija, dodala je, dovodi do toga da se inspektori generalno ponašaju sasvim različito po istim pitanjima.
Rad inspektora u velikoj meri otežava i tehnička neopremljenost, kaže Bojović i navodi da, na primer, u komunalnoj inspekciji Beograda čak polovina inspektora nema kompjueter
"Sve što rade zapisuju po sveskama, tako da je teško videti kada je kontrolisan neki privredni subjetkt", rekla je Bojović, navodeći da gotovo u svim inspekcijama ima nedostataka tog tipa.
"Neka me streljaju, okrenuću se ka zidu, ni 'a' neću reći": Blažić opet šokirao na suđenju - Znam šta me čeka u zatvoru
Tuča u Skupštini Srbije! Guranje, čupanje, prskanje, a Ana Brnabić pozvala obezbeđenje (Foto, video)
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!