Jedan od vlasnika kuća koje su najugroženije Mile Radovanović kaže za Tanjug da i danas živi u strahu od neeksplodirane rakete.

"Kazali su nam da je u pitanju 'tomahavk' i da je dužine oko 12 metara. Kada se raketa zarila u brdo za vreme bombardovanja, prvi sam došao na lice mesta i video krater toliko širok da bi u njega sigurno ušlo bure od 200 litara, najmanje metar širine", kaže Radovanović.

Nakon toga, kratko vreme policija je obezbeđivala mesto, ubrzo su svi otišli a raketa je ostala i dan danas, rekao je on.

Odmah ispod mesta gde se zarila raketa nalazi se i izvor lekovite vode koji nikad ne presušuje i sa koga se za vreme najvećih suša celo selo snabdeva vodom, a mnogi dolaze da toče vodu jer se veruje da je lekovita, kaže Radovanović.

Jedan od meštana Izvora Branislav Mančić kaže da godinama napasa koze u blizini rakete.

"Veliki je rizik, blizu je sela, puno ljudi tu cirkuliše. Ccak i deca tu dolaze u potrazi za pečurkama i ne smem ni da pomislim šta bi se desilo kada bi kojim slučajem eksplodirala raketa. Sećam se kada se zarila da sam pustao konopac u rupu i da je bila duboka čak 15 metara", kaže Mančić.

U selu Izvor živi preko 700 stanovnika u oko 300 domaćinstva.