Vazduhoplovni entuzijasti su danas pokrenuli akciju pranja eksponata u Muzeju vazduhoplovstva, kako bi "skrenuli pažnju na nemar i javašluk koji vlada u toj ustanovi zbog teške materijalne situacije sa kojom su suočeni zaposleni u tom muzeju".

"Postigli smo danas čvrst dogovor da se u najskorije organizuje sastanak između ljudi iz muzeja, oba dela muzeja - i civilnog i vojnog da oni sastave četiri do pet gorućih pitanja, a da mi pokušamo da pomognemo organizaciono, čak i materijalno", kazao je
jedan od organizatora akcije Vladimir Milićević za agenciju Beta.

On je istakao da je akcija protekla "vrlo pozitivno", da je sa upravom Muzeja u početku bilo "malo animoziteta" koji su prevaziđeni, a da je v.d. direktora Muzeja Zoran Radojević najavio da će "u najskorije vreme" biti organizovano pranje aviona Karavele.

Milićević je kazao da su oni neformalna grupa prijatelja koji su se okupili putem vazduhoplovnog portala "Avijacija bez granica", a da ih je na akciju "naterao" tekst koji su pročitali na sajtu "Tangosiks" pod nazivom "Muzej prljavih aviona".