
Kako se navodi u saopštenju, ni jedna kamenica nije pogodila prozore na vozu, tako da nema povređenih putnika, ali je načinjena materijalna šteta. Na mesto događaja izašli su policija i Komisija za vanredne događaje srpskih železnica, a osobe koje su oštetile voz još nisu otkrivene.
Iz Železnica su apelovali na građane da se odgovorno ponašaju prema vozovima i upozorili da će novi vozovi biti preusmereni na druge pravce ako se bahato ponašanje nastavi.
Kamenovanje novih vozova nije nova pojava na srpskim prugama, dodali su u Železnicama i podsetili da su prilikom uvođenja u saobraćaj kamenovani i novi ruski vozovi u Kragujevcu, Čačku i Paraćinu, kada je pričinjena velika materijalna šteta.
MINISTARSTVO: ČUVAJTE VOZOVE
Ministarstvo saobraćaja pozvalo je građane da se odgovorno ponašaju prema novim Štadlerovim vozovima, tek puštenim u saobraćaj, jer je kvalitetan železnički prevoz u interesu svih.
Resorno ministarstvo poziva sve da ne dozvole da se unište vozovi na koje je železnica dugo čekala.
Podsećaju da je investicija od oko 100 miliona evra u 21 novi Štadlerov voz, koji će saobraćati na srpskim prugama, značajna i velika za Srbiju.
"Odgovornost je na svim građanima Srbije da ona potraje", poručuju iz resornog ministarstva.
Crta se "večiti derbi" u polufinalu ABA lige: Zvezdu ruše kiksevi i Dubai, Partizan sve bliže vrhu tabele
Raspucani Partizan sam na vrhu ABA lige: FMP pao na zagrevanju za Barselonu
Evroliga se širi i dovodi "neočekivan" klub u elitu: Jedva izbegao bankrot, a vodi ga Srbin
Uhapšen bivši košarkaš Partizana: Maltretirao komšije, karabinjeri ga odveli usred noći
Zvezda dovela veliko pojačanje za Ligu šampiona: Reprezentativac Srbije na "Marakani" do 2028.